Наші новини

Учасники тренінгу здобули практичні навички щодо диверсифікації сільського туризму

Щоб краще засвоїти нову важливу інформацію, учасникам заходу необхідні практичні заняття. Саме так вирішили організатори семінару-тренінгу «Європейські практики диверсифікації сільського туризму на засадах збалансованості та креативності», який відбувся у ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) 25-26 травня. У межах проєкту «ЄС Еразмус+», напрям ім. Жана Моне за проєктом 620720-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні»/«Diversification of rural tourism through sustainability and creativity: disseminating European experience in Ukraine» дбають, аби учасники – як освітяни, так і фахівці-практики туристичної галузі – отримували потрібні прикладні навички та компетентності.

 

Тож другий день роботи тренінгу розпочався з виступу доцентки кафедри генетики та рослинних ресурсів ЗНУ, учасниці проєкту «Erasmus+ JMM DIRUT» Олени Бойкої на тему «Європейська стратегія сталого туризму-2021 та дотичні резолюції». Присутні на онлайн-заході дізналися про стратегічні напрямки розвитку туристичної галузі в різних країнах Європи. Вони ознайомилися з конкретними кейсами, обговорили переваги та недоліки різних підходів до розвитку туризму, а також – його правове регулювання на європейському рівні. Зокрема, йшлося про можливе туристичне майбутнє України та питання, вирішення яких у цьому контексті потребує особливої уваги.

Професорка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи, учасниця проєкту «Erasmus+ JMM DIRUT» Лариса Безкоровайна висвітлила таку тему, як «Досвід розробки й апробації креативних туристичних бізнес-моделей слухачів курсуErasmus+ JMM DIRUT”». Цей навчальний курс – важлива частина реалізації міжнародного грантового проєкту. Тому настільки важливо, що його слухачі, зокрема здобувачі освіти ЗНУ, у результаті навчаються створювати дієві бізнес-моделі. Як свідчать самі слухачі, прослуховування курсу забезпечило їх не лише теоретичними знаннями, а й потрібним інструментарієм для їхньої реалізації.

Про медіаграмотність як вимогу часу йшлося під час тренінгу від експертки та тренерки з медіаграмотності, доцентки кафедри української літератури ЗНУ, учасниці проєкту «Erasmus+ JMM EUSECRET» Ірини Бакаленко. Присутні не лише дізналися про базові теоретичні поняття, пов’язані з медіаграмотністю й інформаційною гігієною, а й виконували цікаві вправи, щоб закріпити одержані знання. Усі виступи представниць Запорізького національного університету – учасниць проєкту «Erasmus+ JMM EUSECRET» – викликали жваве обговорення присутніх на заході. Так само зацікавив виступ власниці культурно-мистецького центру «Поліська хата» (с. Городське, Житомирська область), членкині ГО «Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні» Інни Величко про становлення, сьогодення та перспективи розвитку в майбутньому її центру.

Гарним підсумком заходу стала інтерактивна креативна вікторина «Сільський туризм» із призами від проєкту «Erasmus+ JMM DIRUT» та його партнерів. Присутні охоче відповідали на питання, демонструючи знання, одержані під час тренінгу. Також наприкінці дводенного заходу відбулося під керівництвом доцентки кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму, координаторки проєкту «Erasmus+ JMM DIRUT» Наталі Венгрської обговорення результатів низки тренінгів та навчальних онлайн-екскурсій. Присутнім надали рекомендації щодо створення кластерів та креативних мереж сільського туризму на основі співпраці бізнесу, територіальних громад, наукових установ, бізнес-інкубаторів та представників державної влади. За результатами дводенного онлайн-тренінгу всі учасники отримають сертифікати.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=59873&lang=ukr&news_code=uchasniki-treningu-zdobuli-praktichni-navichki-schodo-diversifikatsiyi-silskogo-turizmu 


Найкращих студентів-науковців визначено

Одинадцятого-дванадцятого травня в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) тривав другий етап Конкурсу студентських наукових робіт. Захід організували співробітники науково-дослідної частини за сприяння проректора з наукової роботи Геннадія Васильчука. Завершення конкурсу, визначення і нагородження переможців у всіх секціях присвятили до Дня науки.

Варто відзначити, що попри всі труднощі воєнного стану в Запорізькому національному університеті великого значення надають розвитку студентської науки. Так, у цьогорічному інтелектуальному змаганні взяли участь молоді науковці з усіх факультетів та Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю. Потебні. Другий етап конкурсу відбувся у форматі засідання круглих столів за такими напрямками: «Технічні науки», «Математичні та природничі науки», «Суспільні науки» та «Гуманітарні науки».
Після виступу кожного учасника конкурсу члени комісії ставили запитання щодо змісту його наукової розвідки. Найбільш актуальні теми спричиняли обговорення. Журі оцінювало як виступ, так і його мультимедійний супровід, а також те, як конкурсант відповідав на запитання. Оцінюючи конкурсні роботи студентів, науковці відзначили актуальність тем, наукове мислення конкурсантів, їхню активність, наполегливу працю й дотримання висунутих до робіт вимог.
У результаті визначили переможців за всіма чотирма напрямками. У «Суспільних науках» І місце посіли Катерина Говорухіна (тема роботи «Адміністративно-правове регулювання у сфері надання косметологічних послуг в Україні: теорія, досвід та основні напрямки», наукова керівниця – Тетяна Коломоєць), Ксенія Осмаковська (тема роботи «Гармонійний розвиток суспільства на засадах енергозбереження», науковий керівник – Олександр Череп) та Ольга Ясьсо (тема роботи «Політика децентралізації в умовах дії воєнного стану», наукова керівниця – Наталя Лепська). ІІ місце розділили між собою Луїза Горбань (тема роботи «Засоби ідентифікації образу України в структурі обкладинок іноземних журналів», наукова керівниця – Галина Микитів) і Валерія Оглобліна й Олександр Хряпків (робота «Підвищення ефективності оподаткування ЗЕД суб’єктів підприємництва в контексті міжнародних інструментів ціноутворення», наукова керівниця – Наталя Метеленко), Катерина Остряниця («ІПСО як інструмент гібридної російсько-української війни», наукова керівниця – Вікторія Ковпак), Данило Скляров («Особливості застосування та використання службового собаківництва в діяльності правоохоронних органів», наукова керівниця - Тетяна Коломоєць), Аліна Пирожкова («Правове регулювання переміщення тварин через митний кордон України: проблемні питання та шляхи їх вирішення», наукова керівниця - Тетяна Коломоєць). ІІІ місце посіли Микита Єфанов («Психологічний образ бійця ЗСУ, який формується громадянським населенням України», наукова керівниця - Наталя Губа), Любомир Михайліченко («Формування пропозиції робочої сили на підприємствах України у воєнний та післявоєнний період», наукова керівниця - Ірина Дашко), Даніло Приймаченко («Реалізація міжнародних зобов’язань України в сфері зовнішньоекономічної діяльності (на прикладі імплементації процедури митного режиму спільного транзиту та Нової комп’ютеризованої транзитної системи )», аукова керівниця - Тетяна Коломоєць) та Ольга Шпачинська («Проєкт активізації рекреаційної галузі Дніпропетровського регіону України: оздоровчо-рекреаційний готель "На лимані"», наукова керівниця - Лариса Безкоровайна).
У секції «Математичні та природничі науки» І місце посіла Анастасія Гранкіна (тема «Імуномодуляторний ефект медичних п’явок», науковий керівник – Руслан Амінов). ІІ місце розділили Максим Іваненко («Дендроіндикація урбоекосистем міста Запоріжжя (на прикладі Pinus Sylvestris)», наукова керівниця – Наталя Притула) й Андрій Омельчук («Розв’язання задачі на завантаження літака», наукова керівниця – Ірина Ткаченко). На ІІІ місці – Станіслав Полос («Постановка та аналітико-чисельний метод розв’язання задачі нелінійної динаміки важкої парашутної системи зі змінними у часі параметрами, наукова керівниця – Вікторі Леонтьєва).
У секції «Технічні науки» І місце виборов Яків Бондаренко («Аналіз заходів із модернізації спікального відділення агломераційної фабрики ПрАТ “КАМЕТ-СТАЛЬ“», наукова керівниця – Оксана Воденнікова). ІІ місце посів Павло Чудновський («Застосування ефективних технологій відновлення мереж транспортування води в повоєнний період», наукова керівниця – Оксана Добровольська). ІІІ місце – у Ярослава Котенка та Володимира Булигіна («Аналіз сучасних засобів розробки вебдодатків на прикладі системи інформування населення про пункти видачі гуманітарної допомоги», наукова керівниця – Олена Міхайлуца), Данила Фостащенка («Інноваційні напрями поводження з твердими побутовими відходами в місті Запоріжжя», науковий керівник - Андрій Банах) та Андрія Ходунова («Розробка роликової машини що забезпечує підвищення працездатності волочильних станів», науковий керівник - Костянтин Таратута).
У секції «Гуманітарні науки» І місце – в Анастасії Димової («Український фольклор і сучасне цифрове мистецтво в проєкті “Ukrainian Bestiary”, наукова керівниця – Ганна Чемерис). ІІ місце – в Ельвіри Рябініної («Драма-казка Наталі Ігнатьєвої “Пан Коцький”: гендерні аспекти», наукова керівниця – Юлія Курилова). На ІІІ місці – Вероніка Гридяєва («Мізогінія як соціальне явище в молодіжному середовищі», наукова керівниця – Олександра Сорокіна), Наталя Трипольська («Формування дослідницьких умінь учнів початкових класів в освітньому процесі Нової української школи», наукова керівниця - Лариса Сущенко) та Богдан Монастирний («Формування концепції цифрового капіталу та людських ресурсів молоді в умовах глобальних викликів», наукова керівниця - Валентина Воронкова).
Колектив Запорізького національного університету привітав студентів і їхніх наукових керівників із перемогою та побажав їм подальших успіхів у реалізації всіх задумів.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=59741&lang=ukr&news_code=nova-storinka59741-ukr 

Сучасне та майбутнє туристичної галузі очима студентів-науковців

Вісімнадцятого травня на ХVI університетській науково-практичної конференції студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених «МОЛОДА НАУКА-2023» відбулося засідання круглого столу на тему: «Формування сучасних концепцій управління туризмом та готельно-ресторанним бізнесом в умовах парадигми сталого розвитку». Захід проходив на факультеті фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University). Його ініціаторкою та модераторкою стала професорка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи, докторка наук, доцентка, виконавиця проєкту «Erasmus+ JMM DIRUT» Лариса Безкоровайна.

 

В обговоренні важливих питань взяли участь здобувачі бакалаврського та магістерського рівнів вищої освіти за спеціальностями «туризм» і «готельно-ресторанна справа», а також Економіко-правничого фахового коледжу ЗНУ. Захід також модерував кандидат наук, доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Євгеній Бортников. Крім нього, до дискусії приєдналися такі науково-педагогічні працівники вишу: доцентка кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму, координаторка проєкту «Erasmus+ JMM DIRUT» Наталя Венгерська; доцентка кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму Наталя Дугієнко; доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Олена Конох; завідувачка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи, професорка Наталія Маковецька; доцентка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Анна Сидорук; доцентка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Інна Чуєва.

Серед питань, які обговорили під час засідання, варто виокремити такі як: прогнозування та планування діяльності підприємств туризму та готельно-ресторанного бізнесу в умовах воєнного та повоєнного часу; соціокультурні, історичні, філософські, екологічні, правові засади генезису й розвитку туризму та готельно-ресторанної справи (регіональний, всеукраїнський, світовий аспекти). Зокрема, учасники зосередили увагу на таких темах, як управління, диверсифікація, стандартизація, сертифікація та якість продукту; проблеми та перспективи розвитку сільських територій в Україні на засадах європейської практики диверсифікації, креативності й кластеризації туризму. Серед тем, які вони обрали для виступів, були такі: основи безпеки в туризмі та готельно-ресторанній справі; туризм в умовах пандемії Covid-19; роль туризму в поліпшенні стану здоров’я населення, впровадженні здорового способу життя, збереженні й розвитку туристично-рекреаційних ресурсів, культурних цінностей і традицій. Згадали також про кадрове забезпечення індустрії туризму та готельно-ресторанної справи, зокрема про професійну підготовку та підвищення кваліфікації фахівців галузі.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=59813&lang=ukr&news_code=suchasne-ta-majbutn---turistichnoyi-galuzi-ochima-studentiv-naukovtsiv 

У ЗНУ вивчали, як індустрія гостинності розвиватиметься в умовах війни

19-20 квітня 2023 року викладачі(ки) кафедри туризму та готельно-ресторанної справи ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), а також студенти(ки) першого (бакалаврського) за ОП «Туризм», «Готельно-ресторанна справа» і другого (магістерського) рівня вищої освіти за ОП «Туризмознавство і гостинність» узяли участь у Міжнародному форумі «ІНДУСТРІЯ ГОСТИННОСТІ: СТАН, ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ГАЛУЗІ В УМОВАХ ВІЙНИ».

 

Захід присвятили кільком напрямкам: тенденції розвитку туристичної галузі в умовах війни; готельний бізнес у військовий період: реалії, проблеми, прогнози; ресторанні та гастрономічні тренди світу та України. Кожному присвятили окремий семінар. Форум відкрила голова Державного агентства розвитку туризму України Мар’яна Олеськів з доповіддю «Індустрія гостинності в умовах війни: історія незламності».

Під час заходу розглянуто такі питання: зміни в міжнародних туристичних потоках під впливом вимушеної мілітаризації Центрально-Східної Європи; формування військово-патріотичного туризму в Україні; як туризм виживає в умовах війни; нові реалії у готельно-ресторанному бізнесі. Іноземним спікером форуму виступив доцент кафедри загальної соціології Університету гастрономічних наук, фахівець сталого гастрономічного та винного туризму Паоло Корво (Полленцo, Італія). Він представив інформацію про діяльність і досвід Університету гастрономічних наук у Полленцо в галузі гастрономічного та винного туризму, а також ідеї реконструкції українського туристичного та продовольчого ринку після перемоги.

Два дні форуму були дуже інформаційно насиченими: цікава, актуальна інформація, презентації та дискусії. Проведення таких заходів є дуже доцільним нині.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=59511&lang=ukr&news_code=u-znu-vivchali--yak-industriya-gostinnosti-rozvivatimetsya-v-umovakh-vijni 

Кафедра туризму та готельно-ресторанної долучилися до презентації результатів міжнародного проєкту «Розвиток українських прифронтових громад і туристичного бізнесу в умовах війни та стратегії на майбутнє»

Дванадцятого квітня 2023 року викладачі/ок) кафедри туризму та готельно-ресторанної справи факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), а також студентство другого (магістерського) рівня вищої освіти за ОП «Туризмознавство і гостинність» долучилися до наукового семінару-презентації результатів міжнародного проєкту «Розвиток українських прифронтових громад і туристичного бізнесу в умовах війни та стратегії на майбутнє».

До команди проєкту увійшли: Март Рейман, доцент з управління рекреацією Талліннського університету, засновник естонської компанії «Reimann Retked», член правління Асоціації екотуризму Естонії; Наталя Венгерська, к.е.н., доцентка кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму Запорізького національного університету, координаторка проєкту «Erasmus+ DIRUT»; Олеся Корнус, завідувачка кафедри загальної та регіональної географії, к. геогр. н., доцентка, Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка; Вікторія Пацюк, к. геогр. н., доцентка кафедри туризму та економіки, Криворізький державний педагогічний університет; Валентина Холодок, директорка ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму», к. держ. упр., доцентка кафедри туристичного бізнесу, Харківська державна академія культури. Вони представили результати проведеного дослідження щодо особливостей розвитку українських прифронтових громад і туристичного бізнесу в умовах війни, бачення їхньої стратегій розвитку на майбутнє з метою пошуку інвесторів, партнерів та всіх охочих задля відновлення туристичного бізнесу.

Під час проведення заходу спікери докладно проаналізували розвиток туристичної діяльності в довоєнний час на прифронтових територіях: Запорізькій, Дніпропетровській, Харківській, Сумській, Донецькій областях. Вони висвітлили зміни, що виникли з початком війни, а також сформували тези щодо можливості розвитку галузі після перемоги. Присутнім представили розширений аналіз цього питання щодо кожної з перерахованих областей.

Захід виявився дуже цікавий та інформативний. Отримана інформація – дуже доцільна й актуальна, особливо для здобувачів/ок вищої освіти під час вивчення дисципліни «Управління регіональним розвитком у туризмі та гостинності». Представники/ці кафедри туризму та готельно-ресторанної справи подякували спікерам/кам за можливість взяти участь у заході.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=59449&lang=ukr&news_code=kafedra-turizmu-ta-gotelno-restorannoyi-doluchilisya-do-prezentatsiyi-rezultativ-mizhnarodnogo-pro--ktu---rozvitok-ukrayinskikh-prifrontovikh-gromad-i-turistichnogo-biznesu-v-umovakh-vijni-ta-strategiyi-na-majbutn---- 

Залучення практичної галузі до освітнього процесу за ОП «Туризмознавство і гостинність» продовжується

Завдяки тісній співпраці кафедри туризму та готельно-ресторанної справи ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) з представниками\цями туристичного і готельно-ресторанного бізнесу одинадцятого квітня 2023 року доцентка кафедри Інна Чуєва провела бінарну лекцію для студентства другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності туризм з дисципліни «Управління якістю послуг у галузі обслуговування» разом із керуючим 5-тизірковим готелем «Khortitsa Palace» Джффаром Шамія, який має багаторічний успішний управлінський досвід.

Під час лекційного заняття на тему: «Інструменти й технології управління якістю продукції та послуг у готельно-ресторанному господарстві» розглянули коло фактичних питань стосовно органів і служб стандартизації в Україні в галузі туризму. Здобувачі\ки розглядали порядок розробки, затвердження та реєстрації стандартів, загальні вимоги до стандартів, категорії стандартів: державні (ДСТУ), галузеві (ГСТУ), стандарти науково-технічних та інженерних товариств і спілок України (СТТУ), технічні умови (ТУУ), стандарти підприємств (СТП) тощо.

Пан Шамія наголосив, що розробка ефективної стратегії управління та забезпечення її реалізації вимагає вміння сучасного керівника\ці вибудувати власну професійну траєкторію саморозвитку й безперервної самоосвіти. Також запрошений гість активно ділився власним досвідом як управлінця-практика, відтворював звичайний робочий день керівника готельного підприємства, зорієнтувавши увагу на загальних функціях управління.

Надзвичайно цікавою та предметною лекція була для магістрантів\ок, оскільки чимала частина з них вже працюють у закладах готельно-ресторанного господарства, а тому вони мали можливість отримати кваліфіковані відповіді на питання, з якими зіштовхуються щоденно у професійній діяльності

Кафедра висловила щиру подяку пану Джаффару Шамія за цікаву і змістовну лекцію для студентства, а також поширення власного досвіду. 

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=59428&lang=ukr&news_code=zaluchennya-praktichnoyi-galuzi-do-osvitnogo-protsesu-za-op---turizmoznavstvo-i-gostinnist---prodovzhu--tsya 

Кафедра туризму та готельно-ресторанної справи організувала вебінар щодо формування індивідуальної освітньої траєкторії

Двадцять сьомого березня 2023 року кафедра туризму та готельно-ресторанної справи  провела вебінар для здобувачів(ок) першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за ОП «Готельно-ресторанна справа» ЗНУ  (ZNU, Zaporizhzhia National University).

 

Захід присвятили формуванню індивідуальної освітньої траєкторії, можливостям академічної мобільності та порядку визнання результатів навчання, здобутих шляхом неформальної та/або інформальної освіти. Під час проведення заходу  докладно висвітлили особливості формування індивідуальної освітньої траєкторії, яка надається студентам і студенткам, шляхом можливості самостійного їх вибору дисциплін у межах університету та в межах спеціальності; права самостійного вибору тематики індивідуальних завдань, курсових і бакалаврських робіт, наукового керівника та місць проходження всіх видів практик. Визначили й умови та механізми затвердження індивідуального графіку відвідування занять і перенесення термінів складання сесій.

Також проінформували про можливості й переваги академічної мобільності, участі в програмах обміну тощо. Ознайомили присутніх з «Положенням Запорізького національного університету про порядок визнання результатів навчання, здобутих шляхом неформальної та/або інформальної освіти», яке розміщено на офіційному веб-сайті ЗНУ. На заході рекомендували ширше використовувати переваги таких форм освіти.

Особливий інтерес у студентів(ок) викликали правила визнання результатів навчання, отриманих в інших ЗВО, а також умови визнання результатів навчання, отриманих у неформальній та інформальній освіті.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view&site_id=27&lang=ukr&start=70&ordering=weight%20ASC%2Cdate%20DESC&filtermode=& 

На факультеті фізичного виховання, здоров’я та туризму розпочалася підготовка до проходження літньої практики в Італії

Незважаючи на воєнний час і завдяки плідній співпраці ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University)  з Асоціацією «UMC Italy» студенти кафедри туризму та готельно-ресторанної справи готуються до проходження літньої практики у закладах ресторанного господарства Італії.

 

Асоціація розпочала підготовчі курси з мовної підготовки, а також – за програмою «Культура італійської кухні». Під час онлайн-лекцій і офлайн майстер-класів майбутні практиканти/ки ознайомлюються з важливими аспектами італійської граматики, як на базових, так і на професійних діалогах, виконують різноманітні завдання з процесу обслуговування, сервірування тощо. З особливістю, студенти відзначають доброзичливу атмосферу, швидкий  зворотній зв'язок, а також цікавість та інформативність заходів.

Кафедра туризму та готельно-ресторанної справи висловила подяку італійським партнерам/кам за надання можливостей набуття професійних знань і вмінь здобувачам\кам вищої освіти, а також за їх відповідальне ставлення до організації практичної підготовки.

https://sites.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=59168&lang=ukr&news_code=na-fakulteti-fizichnogo-vikhovannya--zdorov---ya-ta-turizmu-rozpochalasya-pidgotovka-do-prokhodzhennya-litnoyi-praktiki-v---taliyi 

ЗНУ долучився до Міжнародного форуму «Туризм в Україні: виклики та відновлення»

Минулого тижня за сприяння Державного агентства розвитку туризму України, відбувся Міжнародний форум «Туризм в Україні: виклики та відновлення» у змішаному форматі. До заходу долучилася й кафедра туризму та готельно-ресторанної справи факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University): викладацтво та здобувачі/ки другого (магістерського) рівня вищої освіти за ОП «Туризмознавство і гостинність».

 

Під час заходу туристична спільнота з різних областей України обговорила труднощі, з якими стикнулася ця галузь через військову агресію рф, а також акцентувала увагу на перспективах розвитку й подальшій відбудові туристичної інфраструктури в повоєнний час, трансформації готельно-ресторанного бізнесу в умовах воєнного стану, вдосконалення державної регіональної політики галузі в повоєнний час.

Спікеркою форуму стала Мар’яна Олеськів, голова Державного агентства розвитку туризму України. Вона визначила основні пріоритетні напрямки розвитку туризму на 2023-2030 роки. Це – ефективний менеджмент дестинацій, маркетинг, державне управління туристичною галуззю, відновлення регіонів, розвиток ділового туризму, розвиток українських курортів, відновлення туристичного Криму та забезпечення якісного сервісу в Україні, Також на форумі виступили Євгенія Кравчук, заступниця голови Комітету ВР із питань гуманітарної та інформаційної політики; Таміла Ташева, представниця Президента України в Автономній Республіці Крим; Дмитро Лук’яненко, ректор Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, й Тамара Кайкацешвілі, перша заступниця директора Департаменту туризму і курортів Аджарії. Аналізувався й розвиток туристичної галузі країни у воєнний час, створення нових туристичних продуктів, просування автобусних турів тощо.

Захід виявився дуже інформативним і актуальним. Кафедра туризму та готельно-ресторанної справи почала підготовку до участі в Міжнародному науково-практичному форумі «Індустрія гостинності: стан, тенденції розвитку та перспективи галузі в умовах війни», який відбудеться 19-21 квітня 2023 року на базі кафедри туризму Національного університету «Львівська політехніка».

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=59237&lang=ukr&news_code=znu-doluchivsya-do-mizhnarodnogo-forumu---turizm-v-ukrayini--vikliki-ta-vidnovlennya-- 

На факультеті фізичного виховання, здоров’я та туризму дбають про організацію науково-дослідницької діяльності студентства

   Організація науково-дослідницької діяльності – один із найважливіших складників процесу підготовки магістрів\ок галузі туризму на факультеті фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University). Одне з пріоритетних завдань, які сформульовані в освітній програмі «Туризмознавство і гостинність» другого (магістерського) рівня вищої освіти, – це формування загальних і спеціальних компетентностей, що забезпечують спроможність майбутніх фахівців\чинь галузі туризму та гостинності вирішувати проблеми як інноваційного, так і дослідницького характеру.

 

Реалізації цього завдання, зокрема, сприяють такі обов¢язкові компоненти освітньої програми, як: «Методологія й організація наукових досліджень у туризмі та гостинності», «Управління проєктами в туризмі та гостинності» тощо, а також – низка вибіркових компонентів. Безперечно, підсумок дослідницької діяльності магістрантів/ок – це кваліфікаційна робота, написання якої – складний тривалий процес, спільна праця студента/ки та наукового керівника/ці. Тож на кафедрі туризму та готельно-ресторанної справи триває активна робота в цьому напрямі. Кваліфікаційними роботами магістрів/ок керують досвідчені науково-педагогічні працівники\ці, які мають неабиякий досвід організації дослідницької роботи молоді, – професорки Безкоровайна Л.В., Маковецька Н.В., доценти/ки Бортников Є.Г., Сидорук А.В.

При цьому обираються найбільш сприятливі, в умовах дистанційного навчання, форми взаємодії з – як індивідуальні, так і групові. Зокрема, на початкових етапах організації дослідницької діяльності проводяться групові консультації, коли пояснюють концептуальні аспекти дослідження. Нещодавно таку консультацію організували завідувачка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи, д. пед. н., професорка Маковецька Н.В. і к.пед.н., доцентка цієї кафедри Сидорук А.В.. Під час заходу викладачки пояснили структуру кваліфікаційної роботи, основні завдання кожної з її складових, звернули увагу на необхідність дотримання принципів академічної доброчесності, відповіли на запитання студентства. Результатом цієї та інших консультаційних форм взаємодії з молоддю стають змістовні кваліфікаційні роботи, що містять цікаві оригінальні результати досліджень.

https://sites.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=59192&lang=ukr&news_code=na-fakulteti-fizichnogo-vikhovannya--zdorov---ya-ta-sportu-dbayut-pro-organizatsiyu-naukovo-doslidnitskoyi-diyalnosti-studentstva 

Освітній процес другого (магістерського) рівня вищої освіти за ОП «Туризмознавство і гостинність» триває із залученням фахового представництва


Кафедра туризму та готельно-ресторанної справи ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University)  продовжує активну співпрацю з фахівцями й фахівчинями  галузі обслуговування і активно залучає їх до практичних заходів освітнього процесу.

 

Зокрема, на ОП «Туризмознавство і гостинність» практичні заняття з дисципліни «Управління якістю послуг у галузі обслуговування» проводить Ігор Середа, керівник ресторанного закладу «Аристократ» м. Запоріжжя. Слід зауважити, що пан Ігор вже два роки співпрацює з кафедрою туризму та готельно-ресторанної справи, як викладач-практик.

Під час вивчення дисципліни, завдяки власному досвіду, викладач-практик висвітлює важливі аспекти управління якості обслуговування. Наприклад: принципи управління якістю (орієнтація на гостя; мотивація; процесний і системний підходи; систематичний аналіз і вдосконалення; співпраця з партнерами та інше); система управління якістю (СУЯ); заходи для поліпшення якості тощо.

Залучення фахівців і фахівчинь практичної галузі до освітнього процесу відіграє дуже важливу роль у формуванні професійних компетентностей майбутніх професіоналів і професіоналок галузі обслуговування Упродовж навчальних занять, вони передають власні професійні знання та вміння студентству.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=59149&lang=ukr&news_code=osvitnij-protses-drugogo--magisterskogo--rivnya-vischoyi-osviti-za-op---turizmoznavstvo-i-gostinnist---triva---iz-zaluchennyam-fakhovogo-predstavnitstva 

Кафедра туризму та готельно-ресторанної справи дбає про постійне підвищення освітянської кваліфікації

16.03.2023 11:08 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет фізичного виховання здоров’я туризм кафедра туризму готельно-ресторанна справа підвищення кваліфікації міжнародна діяльність


Із шостого по тринадцяте березня 2023 року науково-педагогічні працівники/ці кафедри туризму та готельно-ресторанної справи факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Наталія Маковецька, Євгеній Бортников та Анна Сидорук взяли участь у міжнародному заході з підвищенні кваліфікації на тему: «IНТЕРАКТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ ЗМІШАНОГО НАВЧАННЯ ПРИ ПІДГОТОВЦІ БАКАЛАВРІВ ТА МАГІСТРІВ В КРАЇНАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ ТА УКРАЇНІ» (м. Люблін; Республіка Польща). Його організували Інститут Науково-дослідний Люблінського науково-технологічного парку та Міжнародна фундація вчених та освітян.

 

Програма заходу була досить насиченою і цікавою. Серед її тем – інтерактивні хмарні технології та технології змішаного навчання; інтерактивні технології в освіті України; змішане навчання або b-learning; сучасна освіта та нові технології в освіті. Також йшлося про досвід країн ЄС у контексті «Nowe technologie w edukacji. Must have! у сучасній освіті»; про досвід країн ЄС; технології SMART в освіті в усьому світі; основні типи комунікативної взаємодії в мережі «Інтернет»; веб-конференція (інтернет-конференція). Присутні розглянули «SMART Technologies in education around the world». Їм розповіли про встановлення та запуск Системи Дистанційної Освіти (СДО) за допомогою платформи Moodle; гейміфікацію освіти та змішане навчання. Учасники й учасниці дізналися про те, як ефективно поєднувати онлайн та оффлайн в освітньому процесі; про створення курсу в системі Moodle; онлайн-сервіси для миттєвих тестів, які можна пропонувати як під час уроку; як писати і малювати в Zoom та про те, чим замінити дошку на онлайн-заняті.

Використання інтерактивних технологій в освітньому процесі – дуже актуальне питання сучасності. Саме тому науково-педагогічний склад кафедри туризму та готельно-ресторанної справи продовжує брати участь у заходах, спрямованих на професійний розвиток, незважаючи на всі складнощі дії воєнного стану.

 


У ЗНУ розглянули проєкт ОП «Туризмознавство і гостинність»

Із метою забезпечення якості освіти на кафедрі туризму та готельно-ресторанної справи факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) систематично залучають здобувачів і здобувачок вищої освіти до розгляду освітньо-професійних програм.

 

Днями відбулася зустріч Анни Сидорук, гарантки освітньо-професійної програми «Туризмознавство і гостинність», зі здобувачами та здобувачками другого (магістерського) рівня вищої освіти з метою обговорення проєкту програми на 2023/2024 н.р. Під час зустрічі студенти/ки досконало ознайомилися зі змістом проєкту програми, проаналізували її та висловили свою думку щодо змістовних компонентів. Також здобувачам/кам другого рівня вищої освіти надали на розгляд перелік вибіркових дисциплін у межах спеціальності для висловлення власних пропозицій. Загалом студенти/ки цілком задоволені навчанням на освітньо-професійній програмі «Туризмознавство і гостинність». Кафедра туризму та готельно-ресторанної справи висловила подяку здобувачам/кам вищої освіти за їхню активну участь в удосконаленні освітнього процесу.

https://sites.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news%2Fview_details&news_id=59015&lang=ukr&until=1678871343&code=1508d9fd0fd22cd6550e125653bf3bbe 


Наші викладачі продовжують підвищувати свій науково-педагогічний


рівень та академічну мобільність:


НАТАЛІЯ МАКОВЕЦЬКА, ЄВГЕНІЙ БОРТНИКОВ, АННА СИДОРУК


взяли участь у роботі


МІЖНАРОДНОГО ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ (вебінару)

на тему: «IНТЕРАКТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ ЗМІШАНОГО НАВЧАННЯ

ПРИ ПІДГОТОВЦІ БАКАЛАВРІВ ТА МАГІСТРІВ В КРАЇНАХ


ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ ТА УКРАЇНІ»


Інформація про захід:

Організатором міжнародного підвищення кваліфікації (Вебінару є

Інститут Науково-дослідний Люблінського науково-технологічного

парку та IESF Міжнародна фундація науковців та освітян:

Он-лайн реєстрація: 06 лютого по 13 березня 2023 року включно.

Термін міжнародного підвищення кваліфікації (Вебінару) – 06

березня по 13 березня 2023 року м. Люблін (Республіка Польща)

У Вебінарі можуть брати участь науково-педагогічні працівники

закладів вищої освіти, освітяни ліцеїв, гімназій, а також студенти бакалаври.

Програма міжнародного підвищення кваліфікації (Вебінару)

включає в себе виконання навчального навантаження.

Навчальне навантаження міжнародного підвищення кваліфікації

(Вебінару) становить 1,5 кредити ЄКТС (45 години): з них лекційних – 12

год., практичних - 20 год., самостійна робота - 13 годин;

Сертифікат про проходження міжнародного підвищення

кваліфікації (Вебінару) є документом, який підтверджує міжнародний

досвід учасника та враховується під час ліцензування та акредитації

освітніх послуг ЗВО.

http://www.iesfukr.org/event/51

З повагою, команда IESF

У ЗНУ триває співпраця з Асоціацією «UCM Italy» (Італія)

Шістнадцятого лютого відбулася чергова онлайн-зустріч студентства Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) та Фахового коледжу бізнесу та харчових технологій ЗНУ з Анатолієм Полосіним, генеральним секретарем Асоціації «UCM Italy» (Італія). На захід також завітали Анна Сидорук, заступниця декану з міжнародної діяльності факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму, а також Поліна Денисенко, начальниця відділу міжнародних зв’язків вишу.

 

Під час онлайн-зустрічі пан Анатолій докладно розповів про проєкт «EuroEst», який передбачає проходження практики студентів/студенток у ресторанних закладах Італії, наголосив на його перевагах і можливостях. Також обговорили процес підготовки студентів/студенток до участі в проєкті, проведення онлайн-курсів з італійської мови й майстер-класів у режимі офлайн. На сьогодні вже визначені терміни подання заявок для участі в проєкті та формування груп майбутніх практикантів і практиканток. Студенти й студентки університету й коледжу дуже зацікавлені можливістю проходження практики в Італії. Адже це надасть їм можливість набути фахові знання та вміння, а також ознайомитися з країною, її національними особливостями.

Представники та представниці ЗНУ подякували пану Анатолію за інформативність виступу, а також – за плідну співпрацю навіть у такий скрутний для нашої країни час.

https://sites.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=58816&lang=ukr&news_code=u-znu-triva---spivpratsya-z-asotsiatsi--yu---UCM-Italy------taliya- 

На факультеті фізичного виховання, здоров’я та туризму триває підготовка до студентської практики

Двадцятого грудня відбулася онлайн зустріч студентства ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) з Катериною Ваш, представницею компанії «BB Staff», у присутності Анни Сидорук, заступниці декану з міжнародної діяльності факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму, а також Поліни Денисенко, начальниці відділу міжнародних зв’язків.

 

Компанія «BB Staff» вже три роки співпрацює з ЗНУ щодо організації практики та стажування студентства в готельно-ресторанних комплексах Туреччини і Пн. Кіпру, та зарекомендувала себе як надійний зарубіжний партнер. Навіть у складних сучасних умовах невелика кількість студентів,ок все ж таки змогла отримати професійні знання і вміння, пройшовши практику в готелях Пн. Кіпру цього року.

Під час зустрічі пані Катерина розповіла присутнім студентам/кам про готельно-ресторанні комплекси, де є можливість пройти практику на літній сезон-2023 – готельну мережу «Titanic Hotels», посади для практикантів/ок, умови проходження практики тощо, а також відповіла на всі, поставлені студентами/ками, питання.

ЗНУ дуже вдячний доповідачці за інформативність виступу, а також за плідну співпрацю навіть у такий скрутний сучасний час.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=58357&lang=ukr&news_code=na-fakulteti-fizichnogo-vikhovannya--zdorov---ya-ta-turizmu-triva---pidgotovka-do-studentskoyi-praktiki 

Під час конференції на факультеті фізичного виховання, здоров’я та туризму йшлося про формування сучасних концепцій галузі

Восьмого листопада в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося відкриття ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Формування сучасних концепцій управління туризмом і готельно-ресторанним бізнесом в умовах парадигми сталого розвитку». Цей важливий для міжнародної наукової спільноти захід організували в межах Всеукраїнської ініціативи #ErasmusDays 2022 та під егідою програми ЄС Еразмус+, напрям ім. Жана Моне в рамках проєкту 620720-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні» (DIRUT).

 

Організаторську функцію на себе взяли: Міністерство освіти і науки України (м. Київ), Запорізький національний університет (м. Запоріжжя), Національний «Еразмус+» Офіс в Україні (м. Київ), Департамент культури та інформаційної політики (м. Запоріжжя), Запорізька обласна туристична асоціація (м. Запоріжжя), Громадська організація «Дивосвіт» (м. Запоріжжя), Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка (м. Тернопіль), Університет імені Альфреда Нобеля (м. Дніпро), Національний університет харчових технологій» (м. Київ), інженерний навчально-науковий інститут Запорізького національного університету (м. Запоріжжя), Талліннський університет (Естонія), Литовський університет спорту (Литва), Університет Вітаутаса Великого (Литва), Компанія «Смарт Тур» (Болгарія), Вища школа агробізнесу в Ломжі (Польща), ТОВ «Туристична компанія «Анекс Тур (м. Запоріжжя), Асоціація Кулінарів України (м. Київ), Туристична агенція TPG (м. Запоріжжя), готель «Khortitsa Palace» (м. Запоріжжя) і проєкт Зимова школа «Креативно про цілі сталого розвитку» за фінансової підтримки Британської Ради в межах програми «Активні громадяни» Посольства Великої Британії в Україні (м. Київ / м. Запоріжжя).

Під час пленарного засідання професорка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Запорізького національного університету, виконавиця проєкту «Erasmus+ JMM DIRUT» Лариса Безкоровайна привітала присутніх, подякувала всім, хто зміг взяти участь у конференції попри всі виклики воєнного часу та побажала їм плідної праці. Також Лариса Вікторівна розповіла про проєкт «Erasmus+ JMM DIRUT», який уже 3 роки реалізується на базі кількох факультетів ЗНУ і в рамках якого організували цю конференцію. Крім того, присутніх привітали завідувачка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Запорізького національного університету, докторка педагогічних наук, професорка Наталія Маковецька, почесна голова громадської організації «Запорізька обласна туристична асоціація» Людмила Брацило й завідувачка кафедри готельно-ресторанної справи Національного університету харчових технологій, доцентка Лариса Шаран. Вони наголосили на великому значенні, яке має це наукове зібрання, а також зупинились на проблемних питаннях, котрі мають бути в полі зору сучасних учених галузі туризму. Зокрема, йшлося про сучасний стан туристичної галузі, необхідність взаємодії уряду. місцевої влади, бізнесу й освіти в питаннях відродження туристичної галузі після перемоги, необхідності вже зараз проводити аналітичні розвідки з цього питання та готувати фахівців і фахівчинь – сьогоднішнього студентства – із врахуванням майбутніх запитів туристичної галузі під час відбудови держави, налагодження туристичного бізнесу, зокрема в Запорізькому регіоні.

Привітала присутніх на заході й докторка PhD соціальних наук (менеджмент), викладачка кафедри менеджменту спорту і туризму Литовського університету спорту (Литва) Регіна Андрюкайтене. Вона висловила захоплення як запорізькими колегами, так і всім незламним і мужнім українським народом, який на сьогодні боронить не лише власну країну, а й світову демократію. Також пані Регіна подякувала за можливість взяти участь у цьому важливому науковому заході. Вона запросила учасників й учасниць засідання завітати до Литви й на власні очі побачити, як там в цій країні функціонує галузь гостинності та туризму. Крім того. Спікерка зазначила, що мріє в майбутньому обов’язково приїхати до Запоріжжя й зустрітися з учасниками й учасницями конференції в аудиторіях вишу. Її виступ також був присвячений соціальній відповідальності в гостинності з точки зору стейкґолдерів/стейкґолдерок.

Також під час пленарного засідання перед присутніми виступила директорка регіону Запоріжжя-Дніпро ТОВ «Туристична компанія «Анекс Тур» Наталія Величко з доповіддю «Прогнозування та планування діяльності туристичних підприємств в умовах воєнного та повоєнного часу». Наталія Михайлівна зазначила, що на сьогодні бере участь у важливому напрямку роботи – підготовки майбутніх фахівців і фахівчинь галузі туризму. Для цього вона плідно співпрацює з Економіко-правничим коледжем ЗНУ. Крім того, під час конференції представники та представниці факультету фізичного виховання, здоровся та туризму із пропозицією співпраці. У виступі докторки педагогічних наук, професор, професорки кафедри міжнародного туризму та готельно-ресторанного бізнесу Університету імені Альфреда Нобеля Світлани Кожушко йшлося про «”Стресостійкість” туристичної галузі. Український вимір». Завідувачка кафедри географії України і туризму Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, докторка географічних наук, професорка Тетяна Божук представила колегам доповідь на тему «Наукові підходи та методи дослідження рекреаційно-туристичних дестинацій». У своїй доповіді «Тренди в ресторанному бізнесі під час воєнного стану» президент Асоціації Кулінарів України, кандидат економічних наук Андрій Магалецький розглянув складнощі сьогодення, які постали перед представниками цієї бізнес-галузі, а також – можливі шляхи їхнього подолання. Директорка Запорізької обласної громадської організації «Дивосвіт» Інеса Носенко розповіла присутнім про сьогодення парку етнічних та історичних періодів «Етносело» (Запорізька область, Вільнянський район, с. Геленджик), про подолання викликів, пріоритетні напрямки діяльності, підтримку тих, то опинився в скруті, а також – про перспективи його подальшого розвитку. Під час заходу також виступили їхні колеги з інших закладів вищої освіти, туристичних агенцій та організацій в галузі туризму й гостинності.

Крім того, на пленарному засіданні виступили науково-педагогічні співробітники та співробітниці факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ. Серед інших, доцентка кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму, кандидатка економічних наук, координаторка проєкту «Erasmus+ JMM DIRUT» Наталя Венгерська прозвітувала про «Досвід синергії проєктів “Erasmus+ JMM DIRUT” та Зимової школи “Креативно про цілі сталого розвитку” за фінансової підтримки Британської Ради». Завідувачка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи, докторка педагогічних наук, професорка Наталія Маковецька доповіла про «Підготовку магістрантів до управлінської діяльності в галузі туризму та гостинності». Своєю чергою, професорка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи, докторка педагогічних наук, доцентка, виконавиця проєкту «Erasmus+ JMM DIRUT» Лариса Безкоровайна доповіла про особливості реалізації цього проєкту в ЗНУ. Зокрема, йшлося про спільні досягнення представників і представниць кількох факультетів, які спільно реалізують проєкту діяльність у цьому напрямку вподовж трьох років, а також – про подальші їхні плани.

Усі доповіді викликали неабиякий інтерес серед присутніх, про що свідчили численні питання й обговорення кожної з них. Одною з цілей організаторів й організаторок конференції стало створення майданчику для налагодження конструктивного діалогу між науково-педагогічним складом закладів вищої освіти з різних куточків України й бізнесу в туристичній галузі. У результаті чимало учасників й учасниць виявили бажання за результатами засідання домовитись про подальшу взаємовигідну співпрацю. Також у результаті роботи конференції світ побачить електронний збірник наукових праць, а всі присутні на заході отримають сертифікати. Організатори й організаторки конференції висловили сподівання, що вона перетвориться на гарну традицію для університету, а всі охочі зможуть завітати в наступному році, після Перемоги, до Запорізького національного університету й зустрітися під час неї в аудиторія вишу.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=58277&lang=ukr&news_code=pid-chas-konferentsiyi-na-fakulteti-fizichnogo-vikhovannya--zdorov---ya-ta-turizmu-jshlosya-pro-formuvannya-suchasnikh-kontseptsij-turistichnogo-upravlinnya 

Факультет фізичного виховання, здоров’я та туризму влаштував фахову бінарну лекцію

Нещодавно на факультеті фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) для 1 курсу спеціальності «Готельно-ресторанна справа» організували бінарну лекцію на тему: «Особливості обслуговування у закладах готельного господарства». Цей захід проводився в рамках дисципліни «Основи сервісу», яку викладає к.п.н., доцентка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Люта Д.А.

На лекцію запросили Анастасію Дядечко (випускниця факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ спеціальності «Туризм», а нині – менеджерка з продажів готелю «Khortitsa Palace») і Джафара Шамію (менеджер-управитель готелю «Khortitsa Palace»). Варто відзначити, що запрошені гості вже не перший рік діляться досвідом своєї роботи зі студентством, кафедрою туризму та готельно-ресторанної справи ЗНУ. Під час лекції присутні дізналися про особливості обслуговування в готелях, а саме: сервіс на рецепшн і його ключові фактори, основні та додаткові послуги готелю, спілкування з гостем, забезпечення його потреб та інше. Отримані знання на теоретичних заняттях у поєднанні з наданою інформацією від фахівців/фахівчинь-практиків дозволило більш широко розкрити тему лекції для студентства. Також після виступу гостів охочі мали змогу поставити питання. Така співпраця із викладацьким складом і здобувачами та здобувачками освіти – дуже важлива та цінна.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=58259&lang=ukr&news_code=fakultet-fizichnogo-vikhovannya--zdorov---ya-ta-turizmu-vlashtuvav-fakhovu-binarnu-lektsiyu 

Здобувачі та здобувачки освітньої програми «Туризм» долучилися до важливого фахового вебінару

У рамках проведення семінару з дисципліни «Фінанси підприємств туристичної галузі» здобувачі освітньої програми «Туризм» ЗНУ ZNU, Zaporizhzhia National University) третього курсу навчання разом із професоркою кафедри туризму та готельно-ресторанної справи, докторкою педагогічних наук, доценткою, виконавицею проєкту Erasmus+ JMM DIRUT Ларисою Безкоровайною, взяли участь у вебінарі «Як забезпечити надійність та швидкість від постачальників». Ініціатором вебінару виступили представники/ці Запорізької торгово-промислової палати.

 

Дуже цікавою для здобувачів як майбутніх фахівців у галузі туризму була доповідь спікерки Юлії Плієвої, яка є Генеральною директоркою та власницею компанії Apple Consulting®, авторкою і викладачкою єдиної в Україні комплексної програми з вивчення Теорії обмежень «Фарт тут ні до чого» у Києво-Могилянській бізнес школі, є викладачем МВА kmbs; авторкою і ведучою on-line відеокурсів “Введення в ТОС і Процеси мислення як потужний підхід до управління бізнесом”, “Маркетинг: розробка та продаж пропозиції цінності”, “СМС – Система Менеджменту Ситуацій” першого в Україні online порталу безкоштовної освіти Prometheus.

Серед питань, розглянутих у межах теми щодо забезпечення надійності та швидкості від постачальників, було розглянуто низку проблем щодо того, як стати для постачальників пріоритетним клієнтом; щодо надання постачальникам «Пропозиції Цінності», прикладу помилкової бізнес-логіки, впливу тривалості часу на формування замовлення тощо.

Тож, такі зустрічі надають можливість для покращення формування у здобувачів спеціальності туризм знань із питань фінансів та ціноутворення в індустрії туризму, мотивують до практичного втілення набутих знань у професійній діяльності в туристичній галузі, майбутньої успішної реалізації в професії.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=58230&lang=ukr&news_code=zdobuvachi-ta-zdobuvachki-osvitnoyi-programi---turizm---doluchilisya-do-vazhlivogo-fakhovogo-vebinaru


У ЗНУ дбають про іноземні бази проходження практики

Тридцятого листопада відбулася онлайн-зустріч студентства ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) та Економіко-правничого фахового коледжу з Анатолієм Полосіним, генеральним секретарем Асоціації «U.M.C. Italy». На захід завітали також Анна Сидорук, заступниці декана з міжнародної діяльності факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму, та Поліна Денисенко, начальниця відділу міжнародних зв’язків вишу.

 

Минулого року ЗНУ розпочав співпрацю з Асоціацією щодо організації літньої практики здобувачів і здобувачок вищої освіти в готельно-ресторанних закладах Південної Італії й наразі ця співпраця продовжується. Пан Анатолій розповів присутнім щодо проєкту «EuroEst», який надає можливість проходити практичну підготовку як у літній, так і у зимовий сезони, про позиції проходження практики, її особливості та умови. Також він виокремив вимоги до молоді, такі як: обов’язкова участь у майстер-класах і заходах із вивчення італійської мови перед проходженням практики. У своїй презентації пан Анатолій ознайомив здобувачів і здобувачок освіти з місцями проходження практики та з умовами їхнього тимчасового розміщення під час усього періоду практики. Наприкінці зустрічі була можливість поставити питання, які цікавили присутніх. ЗНУ подякував доповідачеві за інформативність виступу, а також – за плідну співпрацю навіть у такий нелегкий час.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=58149&lang=ukr&news_code=u-znu-dbayut-pro-inozemni-bazi-prokhodzhennya-praktiki


Студентство факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ознайомили з роботою туристичної галузі в Запоріжжі в умовах війни

У рамках вивчення дисципліни «Туристичні ресурси України» для 1 курсу спеціальності 242 «Туризм» факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) організували практичне заняття за участю власниці туристичної агенції «Місячне сяйво» м. Запоріжжя Оксани Єжової. Тема заходу: «Робота туристичних агенцій м. Запоріжжя в умовах військового стану».

 

Під час проведення заняття запрошена гостя розповіла про реалії внутрішнього та виїзного туризму, використання й збереження туристичної інфраструктури України, а також – про особливості здійснення подорожей різними категоріями туристів в умовах дії воєнного стану. Також присутні обговорили впровадження необхідних засобів безпеки туристів і туристок, особливості страхування та інші питання, що стосуються реалізації та здійснення туристичних подорожей турагенціями Запоріжжя. Зустріч тривала в діалоговому форматі, кожен із присутніх мав змогу поставити питання спікерці. Варто наголосити, що Оксана Єжова – випускниця ЗНУ за спеціальністю «туризм». Усі учасники й учасниці зустрічі висловили цілковите задоволення цим заходом і виявили бажання продовжувати спілкування надалі.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=58105&lang=ukr&news_code=studentstvo-fakultetu-fizichnogo-vikhovannya--zdorov---ya-ta-turizmu-oznajomili-z-robotoyu-turistichnoyi-galuzi-v-zaporizhzhi-v-umovakh-vijni 

ЗНУ співпрацює з партнерами з Італії щодо спільних освітніх проєктів

Минулого тижня до ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) у рамках співпраці із візитом прибув президент Італійської асоціації кухарів Паоло Брешиа. Говорили під час зустрічі про продовження співпраці навіть у нелегкі для України часи. На заході були присутні проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, начальник відділу міжнародних зв’язків Поліна Денисенко та заступниця декана з міжнародної діяльності на факультеті фізичного виховання, здоров'я та туризму Анна Сидорук.

 

Італійська асоціація кухарів пропонує проведення курсів навчання та практичної підготовки фахівців/фахівчинь готельного та ресторанного бізнесу. Так, минулого літа шестеро студентів і студенток ЗНУ вже мали змогу взяти участь в такій виробничій практиці та отримали сертифікати.

За словами Геннадія Васильчука, такі неформальні зустрічі із представниками різних сфер є певною традицією в нашому університеті.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=58096&lang=ukr&news_code=znu-spivpratsyu---z-partnerami-z---taliyi-schodo-spilnikh-osvitnikh-pro--ktiv 

У ЗНУ організували практичне заняття з антикризового управління галузі туризму та гостинності

Двадцять шостого жовтня 2022 року на факультеті фізичного виховання, здоров'я і туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) для спеціальності 242 «Туризм» (рівень магістратури) у межах дисципліни «Антикризове управління у галузі туризму та гостинності» організували практичне заняття на тему «Управління закладом харчування в умовах воєнного часу». У підготовці та проведенні заняття разом із професоркою Наталією Маковецькою взяв участь топ-менеджер кав’ярні «Вусатий кролик» (м. Запоріжжя) Андрій Волобуєв – випускник ЗНУ за спеціальністю «Готельно-ресторанна справа».

 

За час заняття пан Андрій розповів про свій шлях у готельному бізнесі, серед іншого, про стажування за кордоном, котрі організував Запорізький національний університет і факультет фізичного виховання, здоров’я та туризму зокрема. Він підкреслив важливість і доцільність цієї форми професійної підготовки майбутніх фахівців/фахівчинь галузі обслуговування. Зупинившись на особливостях управління закладом харчування в умовах воєнного часу, спікер звернув увагу на такі складники цього процесу, як визначення стратегії діяльності підприємства, специфіка управління персоналом, шляхи запобігання конфліктних ситуацій тощо.

Наприкінці заняття пан Андрій відповів на численні запитання здобувачів і здобувачок. Також він провів віртуальну екскурсію закладом харчування, під час якої майбутні менеджери й менеджерки галузі туризму та гостинності побачили оформлення й обладнання приміщень кав’ярні та познайомились з обслуговуючим персоналом.

https://sites.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=57904&lang=ukr&news_code=u-znu-organizuvali-praktichne-zanyattya-z-antikrizovogo-upravlinnya-galuzi-turizmu-ta-gostinnosti 

На факультеті фізичного виховання, здоров’я та туризму організували бінарну лекцію зі створення сильного бренда

вадцять п’ятого жовтня на факультеті фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) в рамках вивчення дисципліни «Бренд- і PR-менеджмент у туризмі та гостинності» для здобувачів і здобувачок другого (магістерського) рівня вищої освіти, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Туризмознавство і гостинність», влаштували бінарну лекцію на тему: «Створення сильного бренда». Разом із доценткою кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Анною Сидорук до лекції долучилася керівниця туристичної агенції «TPG Agency» Тетяна Ніколаєва.

Під час заняття розглянули етапи створення бренду й охарактеризували особливості кожного з них. Своєю чергою, запрошена гостя розповіла про історію створення бренду компанії, значення логотипу TPG, причину формування слогану «Дбаючи про тебе». Вона визначила концептуальні напрямки бренду, а також схарактеризувала PR-заходи просування компанії на ринку туристичних послуг у довоєнному часі, а також – на сьогодні. Спікерка наголосила, що важливий момент їхньої діяльності – це наявність інвестицій компанії лише національного походження, а також – систематична допомога тим категоріям населення, які хочуть тимчасово покинути країну в результаті агресії російської федерації: компанія організовує безкоштовні евакуаційні рейси до Болгарії. Наприкінці лекції студенти та студентки мали можливість поставити запрошеній гості запитання, на які отримали розгорнуті цікаві відповіді.

Представники та представниці факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму подякували пані Тетяні за бажання поділитися цікавою інформацією, власним досвідом і за регулярну участь в освітньому процесі студентів і студенток кафедри туризму та готельно-ресторанної справи.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=57867&lang=ukr&news_code=na-fakulteti-fizichnogo-vikhovannya--zdorov---ya-ta-turizmu-organizuvali-binarnu-lektsiyu-zi-stvorennya-silnogo-brenda


Кафедра туризму та готельно-ресторанної справи залучає стейкґолдерів до освітнього процесу

Вісімнадцятого жовтня 2022 року на факультеті фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) для здобувачів і здобувачок магістерського рівня вищої освіти за спеціальністю 242 «Туризм» організували бінарну лекцію на тему «Становлення сучасних форм розвитку та державного регулювання міжнародного туризму в країнах світу». Разом із доценткою Інною Чуєвою лекцію проводила Ольга Корнієнко, директорка туристичного агенства «Drive tour». Варто відзначити, що Ольга Миколаївна вже тривалий час співпрацює з кафедрою туризму та готельно-ресторанної справи щодо організації практики студенів. Заняття відбулося в межах дисципліни «Міжнародний туристичний бізнес».

 

Під час лекції студенти/студентки дізналися про фактори формування попиту та пропозиції на міжнародному ринку туристичних послуг, форми організації державного регулювання туристичної галузі в різних країнах світу тощо. Поєднання теоретичного матеріалу із влучними рекомендаціями фахівчині-практика в цій галузі дозволило яскравіше розкрити тему лекції. Студентство упродовж заняття мало можливість поставити питання й отримати змістовні відповіді фахівчині.

20 жовтня 2022 року, в рамках цієї ж дисципліни, відбулося практичне заняття на тему «Міжнародні туристичні організації», до проведення якого долучилася Ельміра Ібрагімова. Вона розпочала свою кар'єру як екскурсійна гідеса «Anex Tour», а сьогодні працює адміністраторкою відомого готелю Туреччини «Lujo Bodrum A`la Carte All Inclusive» на Егейському узбережжі м. Бодрум. Заняття відбувалося в змішаному форматі – матеріал, поданий у вигляді презентації, доповнювався прикладами й розповіддю про досвід фахівчині. Пані Ельміра розповіла студентам/студенткам про міжнародні туристичні організації, їхні типи й види та, звичайно, про свій досвід роботи у них. У дистанційному навчанні є свої плюси: фахівці та фахівчині-практики з радістю долучаються до онлайн-формату, тоді як для візиту їм потрібно було б викроїти час у своєму напруженому робочому графіку.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=57835&lang=ukr&news_code=kafedra-turizmu-ta-gotelno-restorannoyi-spravi-zalucha---stejk--olderiv-do-osvitnogo-protsesu


На кафедрі туризму та готельно-ресторанної справи влаштували бінарну лекцію за участю Департаменту культури та інформаційного забезпечення

Вісімнадцятого жовтня на факультеті фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) в рамках вивчення дисципліни «Політика розвитку галузі туризму та гостинності» для здобувачів/здобувачок другого (магістерського) рівня вищої освіти, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Туризмознавство і гостинність», відбулася бінарна лекція на тему: «Проблеми і перспективи розвитку туризму та гостинності в Запорізькій області у сучасному часі».

Разом із доцентом кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Євгенієм Бортниковим лекцію проводив директор Департаменту культури та інформаційного забезпечення Обласної (державної) воєнної адміністрації Владислав Мороко. Варто зазначити, що спікер довгий час керував Департаментом культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації.

 

Учасники заходу розглянули такі питання, як:

1. Формування регіональної туристичної галузі й індустрії гостинності з 2014 року. Проблеми, які виникли з початком бойових дій АТО та втратою частки території України.

2 Сучасний стан галузі у зв'язку з воєнними діями на території нашої держави та області.

3 Перспективні напрями розвитку туризму та гостинності в Запорізькому регіоні в повоєнний період.

Також спікер поділився власним досвідом роботи й надав здобувачам і здобувачкам вищої освіти «лайфхаки» щодо роботи в туристичній галузі на управлінській посаді. Наприкінці лекції студентство мало можливість надати запрошеному гостю запитання, на які отримали розгорнуті цікаві відповіді. Колектив кафедри подякував Владиславу Мороко за його участь в освітньому процесі здобувачів і здобувачок ступеня вищої освіти рівня «магістр» за спеціальністю «Туризм» і за бажання поділитися власними знаннями з майбутніми фахівцями й фахівчинями галузі туризму та гостинності.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=57814&lang=ukr&news_code=na-kafedri-turizmu-ta-gotelno-restorannoyi-spravi-vlashtuvali-binarnu-lektsiyu-za-uchastyu-departamentu-kulturi-ta-informatsijnogo-zabezpechennya 

Факультет фізичного виховання, здоров’я та туризму приєднався до вебінару щодо особливостей ресторанного бізнесу в умовах війни

Тринадцятого жовтня здобувачі та здобувачки першого й другого рівнів вищої освіти за спеціальностями «Туризм» і «Готельно-ресторанна справа», а також науково-педагогічні працівники та працівниці кафедри туризму та готельно-ресторанної справи ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) мали можливість долучитися до онлайн-заходу, організованому компанією «PROFI CLUB».

 

Вебінар «Ресторанний бізнес в умовах війни» проводився компанії, які мають багаторічний практичний досвід у галузі HoReCa (абр. від англ. hotel, restaurant, catering – готель, ресторан, кейтеринг). У межах заходу розглянули зміни законодавства під час війни. Зокрема, йшлося про реєстратор розрахункових операцій, кадри, кредити, перевірки. А також – про релокацію бізнесу й оптимізацію витрат, про бізнес-стратегії та нові орієнтири в умовах воєнного стану. Розглянули й масштабування, скорочення, призупинення чи релокація бізнесу та з’ясували, що робити в таких випадках. Також йшлося про мілітарі-маркетинг і піар на війні. Присутні дізналися, як забезпечити стійкість бізнесу та керівництва у воєнні часи. Усіх зацікавило таке питання, як новий підхід до команди: як допомогти і підтримати.

Після закінчення заходу всі присутні мали можливість поставити запитання й отримали розгорнуті відповіді. Кафедра туризму та готельно-ресторанної справи ЗНУ подякувала за можливість взяти участь у заході й отримати нові знання.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=57776&lang=ukr&news_code=fakultet-fizichnogo-vikhovannya--zdorov---ya-ta-turizmu-pri--dnavsya-do-vebinaru-schodo-osoblivostej-restorannogo-biznesu-v-umovakh-vijni

У рамках дисципліни «Туризмологія» влаштували інтерактивний семінар

Викладачі та викладачки кафедри туризму та готельно-ресторанної справи факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) організували семінар із дисципліни «Туризмологія» для здобувачів/здобувачок освітнього рівня «магістр» спеціальності «Туризм» в інтерактивному форматі. До участі в заході запросили викладачку економічного напрямку.

 

Третього жовтня під час проведення практичного заняття для здобувачів/здобувачок освітнього рівня «магістр» спеціальності «Туризм» професорка кафедри, докторка педагогічних наук Лариса Безкоровайна запросила до обговорення питань із дисципліни «Туризмологія» доцентку кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму, кандидатку економічних наук, академічну координаторку проєкту «JMM DIRUT» Наталю Венгерську.

Учасники та учасниці семінару обговорили функції туризмознавства та взаємозв’язки цієї дисципліни з гуманітарними та соціальними науками. Здобувачів/здобувачок зацікавили питання щодо місця й ролі фахівця/фахівчині з туризмології в туристичній індустрії та роботи з розроблення стратегії сталого розвитку туризму. Вони ставили питання щодо перспектив розвитку туристичної галузі в Україні взагалі та Запорізького регіону зокрема та висловлювали власні думки з приводу стратегій розвитку національного туризму. Такий досвід спілкування із фахівцями/фахівчинями інших складників туристичної галузі важливий і цінний, адже він надає можливість розширити обізнаність щодо нинішнього стану та перспектив розвитку туристичної галузі для професійного становлення молоді.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=57761&lang=ukr&news_code=u-ramkakh-distsiplini---turizmologiya---vlashtuvali-interaktivnij-seminar


У ЗНУ кафедра туризму та готельно-ресторанної справи успішно співпрацює з центром дитячого й молодіжного туризму

Сьомого жовтня на факультеті фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося практичне заняття з дисципліни «Вступ до спеціальності» для 1 курсу спеціальності 242 «Туризм». Його присвятили темі: «Загальна характеристика історичних етапів розвитку туризму, основні види туризму в Запорізькому регіоні». На захід запросили фахівчиню центру дитячого і молодіжного туризму Вікторію Загребу.

 

Вікторія Валентинівна розповідала присутнім про напрям оздоровчо-спортивного туризму, спеціалізовані туристичні програми, реалізовані залежно від вікових особливостей дітей. А також – про туристичні зльоти, природничо-пізнавальні походи, спортивні походи, змагання, які загартовують фізично-морально стійке молоде покоління, виховують патріотизм й взаємодопомогу, фізичні та психічні якості. На превеликий жаль, ще до початку повномасштабного військового вторгнення рф на території України, через карантинний режим центру туризму працювати в обмеженому просторі, з невеликими молодіжними групами, проводити спортивне орієнтування окремо від інших, долаючи дистанцію. Незважаючи на карантинні обмеження, співробітники та співробітниці центру проводили велопробіги містом, а згодом брали участь у веломарафоні.

На факультеті фізичного виховання, здоров’я і туризму ЗНУ викладачі та викладачки кафедри туризму та готельно-ресторанної справи допомагають, центру туризму в проведенні змагань і походів Запорізьким краєм й організовують спортивні походи в Карпати. На жаль, війна обмежила  можливості повноцінно працювати, перевела на постійний дистанційний режим навчання. Повітряні тривоги щодня, прильоти та зруйновані будівлі в центрі Запоріжжя, жертви серед населення. Попри небезпеку, як керівництво, так і учасники й учасниці центру туризму проводять волонтерську діяльність, збирають кошти для воїнів Збройних Сил України. Представники та представниці факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму подякували стейкґолдерці Вікторії Загребі за плідну співпрацю й за розповідь про досвід діяльності центру. Вони запевнили про прагнення об’єднати зусилля задля подальшої співпраці заради Перемоги України й патріотичного виховання учнівської та студентської молоді.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=57756&lang=ukr&news_code=u-znu-kafedra-turizmu-ta-gotelno-restorannoyi-spravi-uspishno-spivpratsyu---z-tsentrom-dityachogo-j-molodizhnogo-turizmu


Кафедра туризму та готельно-ресторанної справи ЗНУ долучилась до актуального тематичного семінару («Туризмознавство та гостинність»)

У рамках вивчення дисципліни «Бренд- та PR-менеджмент у туризмі та гостинності» магістри та магістерки, які навчаються за освітньою програмою «Туризмознавство і гостинність» факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) взяли участь у вебінарі. Захід організований Андрієм Магалецьким, керуючим партнером ресторанної компанії «Restetika», президентом Асоціації кулінарів України. Варто відзначити, що пан Андрій уже довгий час співпрацює з кафедрою туризму та готельно-ресторанної справи ЗНУ.

 

Спікеркою заходу стала Марія Банько, фуд-журналістка, дослідниця їжі, експертка з комунікацій, яка упродовж багатьох років відповідала за реалізацію маркетингових стратегій компанії «GastroFamily» (сім’я ресторанів Дмитра Борисова). Вона розробила та впровадила комунікаційні стратегії для понад 100 ресторанів у різних містах України. Крім того, пані Марія – авторка лекцій з історії їжі та культури повсякденності.

Під час заходу розглянули такі питання:

1. Чи є різниця й чи була до війни між маркетингом в HoReCa ( (абр. від англ. hotel, restaurant, catering – готель, ресторан, кейтеринг) в Україні і за кордоном;

2. Нові гастро-проєкти;

3. Думки щодо масових «залишань» ринку часто відомими ресторанними брендами;

4. Роздуми щодо хайпу навколо повернення на ринок MсDonald’s і про те, як себе почувають інші бренди фаст-фуду;

5. Чи працюватиме після війни ефект «білого» бренда;

6. Зміни вподобання споживачів/споживачок ресторанних послуг після перемоги.

Наприкінці заходу присутні мали можливість поставити запитання спікерці. Кафедра туризму та готельно-ресторанної справи ЗНУ подякувала спікерці за можливість долучити здобувачів і здобувачок вищої освіти до таких цікавих пізнавальних заходів.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=57687&lang=ukr&news_code=kafedra-turizmu-ta-gotelno-restorannoyi-spravi-znu-doluchilas-do-aktualnogo-tematichnogo-seminaru----turizmoznavstvo-ta-gostinnist---


Кафедра туризму та готельно-ресторанної справи ЗНУ приєдналася до обговорення інноваційних технологій під час підготовки кадрів для галузі

Нещодавно в Білоцерківському інституті неперервної професійної освіти Державного закладу вищої освіти «УМО» Національної академії педагогічних наук України відбулася Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція. Її присвятили темі «Інноваційні технології при підготовці фахівців/фахівчинь галузі послуг і народних ремесел в умовах воєнного та повоєнного часу». Приєдналася до заходу й кафедра туризму та готельно-ресторанної справи факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University).

 

Організатором проєкту була кафедра методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти Державного закладу вищої освіти «УМО» НАПН України. Для участі у Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції зареєструвалось понад 260 осіб із 14 областей України. Під час засідання зафіксували 163 точки підключення. На розгляд організаторів й організаторок подали понад 100 тез доповідей за основними напрямами роботи конференції.

На початку заходу з вітальним словом звернулася Вікторія Сидоренко, директорка інституту, докторка педагогічних наук, професорка. У науковій доповіді «Підготовка фахівців галузі послуг і народних ремесел в умовах воєнного стану та повоєнного відновлення країни» Вікторія Вікторівна окреслила сучасні напрямки галузі послуг, які представляють соціальну інфраструктуру суспільства. Вона охарактеризувала ринок праці щодо затребуваності фахівців/фахівчинь галузі послуг і туризму в період воєнного стану. Андрій Єрмоленко, завідувач кафедри методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти, кандидат політичних наук, доцент, ознайомив присутніх із кластером кафедри-організатора конференції, визначив інноваційні напрями професійної діяльності та співпраці з роботодавцями/роботодавицями та ключовими стейкґолдерами/стейкґолдерками.

Під час Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції спікери та спікерки виступили з актуальними науковими доповідями. Аліна Певна, заступниця начальника управління культури і туризму Донецької обласної державної адміністрації, висвітлила «Суспільно-економічний запит ринку народних ремесел на висококваліфікованих фахівців: сучасність та перспективи». Микола Шкрібляк, заслужений діяч мистецтв України, директор Буковинського центру культури і мистецтва, голова Чернівецького обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, викладач теоретичних дисциплін художнього циклу Вищого професійного художнього училища № 5 м. Чернівців, презентував наукову розвідку: «Традиція, майстер, учень, ринок – основні складники формування креативних просторів народних художніх промислів».

Лариса Безкоровайна, професорка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Запорізького національного університету, докторка педагогічних наук, доцентка, представила науковій спільноті доповідь: «Концепція розвитку туристичного кластеру в умовах воєнного та повоєнного часу». Володимир Мандрагеля, професор кафедри методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін БІНПО, доктор філософських наук, розповів про «Сучасні світові та європейські тренди в системі Технічної і Професійної Освіти та Тренінгу (TVET) в епоху Industry 4.0».

Науковій спільноті презентували досвід закладів професійної освіти різних регіонів України. Мар’яна Богдадюк, кандидатка педагогічних наук, учителька Нововолинського ліцею № 6, виступила з науковою доповіддю: «Актуальні проблеми сучасної професійної підготовки фахівців народних художніх промислів у ЗП(ПТ)О Західної України». Ніна Коваль, майстриня виробничого навчання Решетилівського художнього професійного ліцею, розповіла про «Вишиваний код нації: традиції та новації при підготовці фахівців народних ремесел». Інна Войтович, директорка ДПТНЗ «Дніпровського центру професійно-технічної освіти туристичного сервісу» висвітлила питання «Упровадження європейського досвіду професійної підготовки фахівців галузі послуг у Дніпровському центрі професійно-технічної освіти туристичного сервісу». Вікторія Пірог, викладачка І категорії дисциплін технічного профілю Харківського вищого професійного училища № 40 обрала для доповіді таку тему: «Трансформація засобів навчання для формування hard skill кваліфікованих робітників в умовах воєнного та повоєнного часу». Галина Єрьоменко, майстриня виробничого навчання з професії «живописець» Слов’янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти ім. П.Ф. Кривоноса, доповіла про «Ремесло живопису в умовах соціально-економічної трансформації». Михайло Жук, кандидат філософських наук, доцент кафедри соціально-гуманітарної освіти КЗ Сумського ІППО, представив наукову розвідку: «Українські народні ремесла – тренд відродження національної культури (діапазон можливих інтернет-проєктів)». Науково-педагогічні працівники/працівниці Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України висловили вдячність за небайдужість педагогів/педагогинь до заявленої теми, науковий дискурс, обмін професійними ідеями та перспективним педагогічним досвідом.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=57665&lang=ukr&news_code=kafedra-turizmu-ta-gotelno-restorannoyi-spravi-znu-pri--dnalasya-do-obgovorennya-innovatsijnikh-tekhnologij-pid-chas-pidgotovki-kadriv-dlya-galuzi


Факультет фізичного виховання, здоров’я та туризму приєднався до обговорення фахових питань в Україні та світі

П’ятнадцятого вересня відбулася відкрита онлайн-лекція Голови Державного агентства розвитку туризму Мар'яни Олеськів на тему: «Туризм в Україні та світі в умовах російської агресії проти України». У заході взяли участь як науково-педагогічні працівники та працівниці кафедри туризму та готельно-ресторанної справи факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), так і студенти й студентки, які навчаються за освітніми програмами «Туризм», «Готельно-ресторанна справа» та «Туризмознавство і гостинність».

 

Під час заходу спікерка Мар'яна Олеськів розкрила такі питання як: сучасна кризова ситуація в Україні, мінікризи, які загартували країну до сучасного стану. Також йшлося про активізацію внутрішнього туризму, якому не приділялося до цього достатньої уваги, про роль держави й громад у розвитку внутрішнього туризму та про взаємозв’язок туризму з іншими галузями бізнесу. Крім того, обговорили перспективні напрямки щодо розвитку туристичної галузі, а саме:

1. Впровадження менеджменту дистанцій як важливого складника підготовки майбутніх фахівців/фахівчинь туризму.

2. Збільшення практичної підготовки здобувачів/здобувачок вищої освіти.

3. Впровадження інновацій в освітній процес, шляхом співпраці з закладами вищої освіти зарубіжних країн.

4. Створення нових туристичних маршрутів.

5. Створення інститутів гостинності для підвищення кваліфікації фахівців/фахівчинь галузі туризму.

Після виступу присутні мали можливість поставити запитання спікерці. Представники та представниці кафедри туризму та готельно-ресторанної справи подякували Мар'яні Олеськів за цікаву й інформаційно насичену доповідь.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=57582&lang=ukr&news_code=fakultet-fizichnogo-vikhovannya--zdorov---ya-ta-turizmu-pri--dnavsya-do-obgovorennya-fakhovikh-pitan-v-ukrayini-ta-sviti 

Представники факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму продовжують співпрацювати зі стейкґолдерами


Під час канікул і відпустки триває співпраця кафедри туризму та готельно-ресторанної справи ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) із роботодавцями. Студенти спеціальностей «Туризм» і «Готельно-ресторанна справа», а також науково-педагогічні працівники кафедри продовжують брати участь у проєкті «Terra Incognita: Ресторани в час війни», організованому к.е.н., керуючим партнером ресторанної компанії «Restetika», президентом Асоціації кулінарів України Андрієм Магалецьким. Нагадаємо, що пан Андрій неодноразово брав учать в освітньому процесі здобувачів вищої освіти Запорізького національного університету.

Днями в рамках проєкту відбувся прямий онлайн-ефір за участю іноземного гостя Stefanа Faulstich, власника «Rhönblick – Landhotel», «Restaurant & Countrypub» (Німеччина), тренера Національної кулінарної збірної Німеччини, готельєра та ресторатора з багаторічним досвідом, а також – великого друга України, який активно допомагає українцям боротися із загарбниками та наближати Перемогу.

У рамках заходу запрошений гість розповів про свій професійний досвід, історію успіху, лайфхаки, які він використовує в професійній діяльності. Також він відповів на питання: «Чому Ви так тепло й дружньо ставитесь до нашого народу й нашої країни загалом?», – зазначивши, що його дружина – із Вінниці. Гість поділився своєю точкою зору щодо гастрономічної культури України, української національної кухні та національного ресторанного ринку. Він зазначив, що участь України у 2020 році в Кухінарних Олімпійських іграх у м. Штутгарті – це важливий крок для виходу країни на міжнародний ринок ресторанних послуг. Також спікер поділився своїми думками про перспективи розвитку гастромічної галузі й ресторанного ринку після перемоги України. Варто відзначити, що Stefan Faulstich систематично допомагає Україні в складні часи агресії. Він оцінює українців, котрі працюють у галузі HoReCa (hotel, restaurant, catering – готель, ресторан, кейтеринг), як дуже професійних, відповідальних фахівців. Наприкінці всі присутні мали змогу поставити запитання спікеру. Учасники заходу подякували організаторам й гостю за дуже цікаву й інформативну зустріч.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=57285&lang=ukr&news_code=predstavniki-fakultetu-fizichnogo-vikhovannya--zdorov---ya-ta-turizmu-prodovzhuyut-spivpratsyuvati-zi-stejk--olderami

Представники факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму продовжують співпрацювати зі стейкґолдерами


Під час канікул і відпустки триває співпраця кафедри туризму та готельно-ресторанної справи ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) зі стейкхолдерами. Студенти спеціальностей «Туризм» і «Готельно-ресторанна справа», а також науково-педагогічні працівники кафедри продовжують брати участь у проєкті «Terra Incognita: Ресторани в час війни», організованому к.е.н., керуючим партнером ресторанної компанії «Restetika», президентом Асоціації кулінарів України Андрієм Магалецьким. Нагадаємо, що пан Андрій неодноразово брав учать в освітньому процесів здобувачів вищої освітиЗапорізького національного університету.

Днями в рамках проєкту відбувся прямий онлайн-ефір за участю іноземного гостя Stefanа Faulstich, власника «Rhönblick – Landhotel», «Restaurant & Countrypub» (Німеччина), тренера Національної кулінарної збірної Німеччини, готельєра та ресторатора з багаторічним досвідом, а також – великого друга України, який активно допомагає українцям боротися із загарбниками та наближати Перемогу.

У рамках заходу запрошений гість розповів про свій професійний досвід, історію успіху, лайфхаки, які він використовує в професійній діяльності. Також він відповів на питання: «Чому Ви так тепло й дружньо ставитесь до нашого народу й нашої країни загалом?», – зазначивши, що його дружина – із Вінниці. Гість поділився своєю точкою зору щодо гастрономічної культури України, української національної кухні та національного ресторанного ринку. Він зазначив, що участь України у 2020 році в Кухінарних Олімпійських іграх у м. Штутгарті – це важливий крок для виходу країни на міжнародний ринок ресторанних послуг. Також спікер поділився своїми думками про перспективи розвитку гастромічної галузі й ресторанного ринку після перемоги України. Варто відзначити, що Stefan Faulstich систематично допомагає Україні у складні часи агресії. Він оцінює українців, котрі працюють у галузі HoReCa (hotel, restaurant, catering – готель, ресторан, кейтеринг), як дуже професійних, відповідальних фахівців. Наприкінці всі присутні мали змогу поставити запитання спікеру. Учасники заходу подякували організаторам й гостю за дуже цікаву й інформативну зустріч.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=57285&lang=ukr&news_code=predstavniki-fakultetu-fizichnogo-vikhovannya--zdorov---ya-ta-turizmu-prodovzhuyut-spivpratsyuvati-zi-stejk--olderami


У ЗНУ підбили підсумки виробничої практики студентів кафедри туризму та готельно-ресторанної справи


Студенти першого та другого рівнів вищої освіти, які навчаються за освітніми програмами «Туризм», «Готельно-ресторанна справа» та «Туризмознавство та гостинність» факультету фізичного виховання, здоровя та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), успішно завершили проходження виробничої практики.

Цього разу практика як обов’язковий складник навчального плану підготовки фахівців, котрий сприяє фолрмуванню необхідних практичних умінь і навичок, проходила як у дистанційному, так і в очному форматах. Дистанційно вона відбувалася у вигляді онлайн-зустрічей із представниками туристичних і готельно-ресторанних закладів, оглядів відеоекскурсій, виконання різноманітних творчих завдань, пов’язаних із діяльністю підприємств туристичного, готельного та ресторанного бізнесу. Також у рамках дистанційної форми проходження виробничої практики здобувачі вищої освіти мали змогу взяти участь у волонтерському проєкті «HoReCa Angels», мета якого – допомога вимушеним переселенцям знайти гарну роботу в галузі гостинності за кордоном або на заході України.

Відпрацюванням своїх професійних умінь офлайн студенти займалися на базах вітчизняних готельно-ресторанних закладів, зокрема, м. Запоріжжя і м. Дніпра, а також – у готельно-ресторанних закладах зарубіжних країн, зокрема в Болгарії, Італії та на Північному Кіпрі. Ці стажування відбулися в рамках договорів про співробітництво туристичних закладів інших країн із Запорізьким національним університетом. Здобувачі освіти подякували керівництву ЗНУ за те, що, незважаючи на військову агресію російської федерації проти України, заклад вищої освіти надав їм можливість пройти виробничу практику й отримати професійний досвід закордоном.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=57225&lang=ukr&news_code=u-znu-pidbili-pidsumki-virobnichoyi-praktiki-studentiv-kafedri-turizmu-ta-gotelno-restorannoyi-spravi


Студенти факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму успішно завершили навчальну практику


Цікавий і корисний практичний досвід отримали здобувачі освітніх програм «Туризм» та «Готельно-ресторанна справа» 1 курсу під час навчальної практики. Відповідно до договору про співробітництво між Запорізьким національним університетом і Запорізьким благодійним фондом «Єврейський Общинний Центр Мазаль Тов», здобувачі вищої освіти змогли долучитися до заходів, організованих центром. Практика тривала під керівництвом викладачів кафедри туризму та готельно-ресторанної справи ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University): д.п.н., професорки Лариси Безкоровайної, к.п.н., доцентки Анни Сидорук і викладача, керівника ресторану «Аристократ» Ігоря Середи.

Студенти допомагали в розвантаженні та сортуванні речей благодійної допомоги. Вони брали участь у проведенні театральних вистав, зустрічей, свят, спортивних змагань для дітей. Такі заходи на сьогодні дуже корисні й потрібні як мешканцям міста, так і переселенцям із Запорізької області та різних міст України. Здобувачі спеціальностей «Туризм» і «Готельно-ресторанна справа» отримали важливий досвід із надання послуг людям різного віку й статі в різноманітних життєвих умовах.

Представники факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму подякували директорці центру Інесі Носенко за підтримку під час проведення практики, за турботливе ставлення, за надання цінних рекомендацій і порад студентській молоді. Вони висловили подяку всім фахівцям центру «Мазаль Тов» за щирість, співробітництво й допомогу та побажали всім миру, процвітання й щастя. Науково-педагогічні працівники та здобувачі освіти ЗНУ сподіваються на подальше співробітництво та наступне проходження практики студентами безпосередньо в історико-туристичному комплексі «Етносело», розташованому на території Запорізької обласної громадської організації «Дивосвіт», директорка якого – Інеса Ісаківна.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=57202&lang=ukr&news_code=studenti-fakultetu-fizichnogo-vikhovannya--zdorov---ya-ta-turizmu-uspishno-zavershili-navchalnu-praktiku


Представники факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму – серед учасників обговорення міжнародного співробітництва освітян


Двадцять третього червня 2022 року викладачі та здобувачі магістерського рівня вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Туризмознавство і гостинність» ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) взяли участь у Міжнародному науково-педагогічному онлайн-семінарі для науковців, педагогічних працівників, аспірантів, студентів закладів фахової передвищої та вищої освіти на тему: «Міжнародна освітня співпраця як приклад розвитку професійної майстерності фахівця».

Захід відбувся у рамках підвищення кваліфікації як складника навчання впродовж життя. Його організували на базі Вищої Школи Агробізнесу в Ломжі (Польща). Під час семінару найкращі спікери Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży (Polska) та доповідачі із закладів вищої освіти України поділилися досвідом міжнародної співпраці та підготовки здобувачів освіти. Вони висвітлили можливості співробітництва, навчання, проведення вебінарів, захистів дисертацій, а також – участі в проєктах «Erasmus+». Представники кафедри туризму і готельно-ресторанної справи ЗНУ подякували спікерам заходу, зокрема Зої Шарлович, за інформаційність виступів і можливість підвищити кваліфікацію.

Варто зазначити, що Запорізький національний університет уже довгий час співпрацює з Вищою Школою Агробізнесу в Ломжі (Польща) в рамках договору про співробітництво.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=57120&lang=ukr&news_code=predstavniki-fakultetu-fizichnogo-vikhovannya--zdorov---ya-ta-turizmu-----sered-uchasnikiv-obgovorennya-mizhnarodnogo-spivrobitnitstva-osvityan


Зі студентами ЗНУ зустрілися представники роботодавця – німецької компанії Karls Erdbeer-Hof

ершого грудня в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася чергова зустріч студентів із роботодавцями та гостьова лекція від представників компанії «Karls Erdbeer-Hof» Діани Машевської та Андрія Кленка на тему «Особливості сільськогосподарського бізнесу в Німеччині. Компанія Karls Erdbeer-Hof. Сезонна робота в компанії Karls – сезон-2022». Модерувала захід начальниця відділу міжнародних зв'язків Аліна Осаул.

Зустріч проходила в онлайн-форматі. Її учасниками стали студенти економічного факультету та факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму, спеціальності яких так чи так пов’язані з організацією та розвитком бізнесу, зокрема туристичного, серед інших, це – майбутні фахівці з міжнародної економіки (ОП Міжнародна економіка»), управління персоналом (ОП «Управління персоналом»), готельно-ресторанної справи (ОП «Готельно-ресторанна справа») та туризму (ОП «Туризм» й ОП "Туризмознавство і гостинність"). Аліна Осаул представила гостей, а ще – окреслила основні завдання зустрічі: ознайомити майбутніх фахівців з основами організації та ведення сільськогосподарського бізнесу, надати можливість студентам взяти участь у діяльності німецького бізнесу. Окрім іншого, ця зустріч надала можливість заробити вже у студентські роки на відкриття в майбутньому власного бізнесу.

Лектори – Діана Машевська, яка сьогодні займається рекрутацією студентів з України і кар’єра якої розпочиналася саме на фермі, та Андрій Кленк, керівник відділу логістики, – розповіли студентам про історію виникнення доволі відомої в Німеччині й конкурентоздатної агропромислової компанії «Karls Erdbeer-Hof». Окрім цього, учасників зустрічі запросили приєднатися до колективу фірми і попрацювати там впродовж трьох місяців улітку за контрактом: на збиранні врожаю або водієм вантажівки (за наявності прав водія категорій С, С1).

За час заходу зауважили, що підприємство «Karls Erdbeer-Hof» засноване у 1921 році як ферма власником-фермером Робертом Далем. Цей сімейний бізнес успадкований уже третім поколінням власників, яке ним успішно керує та постійно розширює напрямки діяльності бренду «Karls Erdbeer-Hof». Також ферма відкрита й для туристів. А нещодавно засновники продали першу свою франшизу в Китай, що свідчить про успішне керування бізнесом, який отримав міжнародний вектор розвитку. Лектори також розповіли, як в умовах карантину продовжує розвиватися компанія, зокрема маркетингова чистина максимально перейшла в режим онлайн. Відзначили також, що бізнес у Німеччині підтримується державою. А ще, кожен співробітник компанії має можливість навчатися, брати участь у різноманітних тренінгах, для нього можливий кар’єрний розвиток тощо.

Обговорили й умови рекрутингу студентів з України, пакет необхідних документів для поїздки на роботу, проходження співбесід, організацію робочого дня для найманих працівників, забезпечення умов контракту (стандартний: 60 днів), а також щодо функціонування кемпінгу, де проживають саме студенти.

Зареєструватися також можна на сторінці «Karls Jobs»: https://karls.jobs/apply

Інформація про фірму – за лінком:

 https://revolution.allbest.ru/marketing/00613021_0.html

Аліна Осаул подякувала від імені керівництва університету та всіх учасників зустрічі за корисну інформацію, що її надали представники компанії «Karls Erdbeer-Hof», із якою в ЗНУ вже кілька років діє договір про співробітництво.

Представники факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму приєдналися до просвітницького марафону


Тридцять першого травня студенти та викладачі кафедри туризму і готельно-ресторанної справи ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) взяли участь у другій частині онлайн-марафону «Terra Incognita: Ресторани в час війни».

Організатором події став Андрій Магалецький – керуючий партнер компанії «Restetika» та неодноразовий учасник заходів освітнього процесу студентів ОП «Туризм», «Готельно-ресторанна справа» та «Туризмознавство і гостинність» ЗНУ. Запрошеним гостем заходу був Віктор Бєляк, бренд-шеф мережі ресторанів «Salad» м. Житомир. Під час прямого ефіру спікер розповів про особливості розвитку власної кар'єри, про ресторанний ринок м. Житомира на початку воєнного стану в країні. Йшлося про заклади ресторанного господарства, які беруть участь у волонтерській діяльності, про початок роботи мережі ресторанів «Salad» в умовах дії воєнного стану, про коригування меню, враховуючи дефіцит продуктів і ABC-аналіз, про кадрову політику закладів тощо. Представники факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму подякували організаторам і гостям марафону за можливість професійного розвитку в сучасний складний період і запевнили, що очікують наступних ефірів.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=56952&lang=ukr&news_code=predstavniki-fakultetu-fizichnogo-vikhovannya--zdorov---ya-ta-turizmu-pri--dnalisya-do-prosvitnitskogo-marafonu


Для майбутніх фахівців у галузі туризму та готельно-ресторанного бізнесу влаштували зустріч із фахівцями-практиками


Воєнний стан у країні та всі пов’язані з ним складнощі не позбавляють можливості здобувачів освіти факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ продовжувати якісно навчатися, набувати сучасні знання. Днями викладачі та студенти кафедри туризму та готельно-ресторанної справи взяли участь у важливому онлайн-заході. Вони приєдналися до прямого ефіру Андрія Маренчука, виконавчого директора «Ribas Hotels», та Андрія Магалецького, керуючого партнера компанії «Restetika» спільно з «Ribas Hotels».

Під час онлайн-зустрічі спікери розповіли здобувачам освіти про власний досвід роботи в галузі HoReCa (сегмент громадського харчування), про особливості функціонування закладів ресторанного господарства в складний сучасний період. Йшлося про їхню діяльність, формування меню, обслуговування тощо.

Варто відзначити, що Андрій Магалецький уже неодноразово брав участь у бінарних лекціях, які становлять важливий складник освітнього процесу для здобувачів вищої освіти за спеціальностями «Туризм» і «Готельно-ресторанна справа» в ЗНУ. Представники факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму щиро подякували партнерам за забезпечення можливості професійного розвитку для студентів навіть у такий складний період. Вони закликали учасників заходу спільними зусиллями наближати Перемогу.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=56775&lang=ukr&news_code=dlya-majbutnikh-fakhivtsiv-u-galuzi-turizmu-ta-gotelno-restorannogo-biznesu-vlashtuvali-zustrich-iz-fakhivtsyami-praktikami


Студенти факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ проходитимуть практику в Італії

Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) продовжує успішно функціонувати, зокрема налагоджувати зв’язки з європейськими країнами. Одне із завдань такої міжнародної співпраці – організація практики та стажування здобувачів вищої освіти в галузі обслуговування, які навчаються на факультеті фізичного виховання, здоров’я та туризму на відповідних спеціальностях.

Сьомого квітня 2022 року в дистанційному форматі відбулося підписання Договору про співробітництво між представниками Запорізького національного університету та «Асоціації U.C.M. Italy». Мета цього документа – сприяння обміну та співпраці, проведення курсів навчання й практичної підготовки фахівців готельного та ресторанного бізнесу (кухарів, офіціантів, піцайоло, барменів, фахівців із готельної галузі) Італії. А також – проведення міжнародних конкурсів із кулінарного мистецтва та туристичних гастрономічних фестивалів. На сьогодні іноземні партнери висловили готовність прийняти студентів Запорізького національного університету на туристичних і готельно-ресторанних підприємствах Італії й організувати їм повноцінне проходження практики та стажування, навіть у такий складний для України час. Це, зокрема, – підтримка нашої держави від «Асоціації U.C.M. Italy».https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=56559&lang=ukr&news_code=studenti-fakultetu-fizichnogo-vikhovannya--zdorov---ya-ta-turizmu-znu-prokhoditimut-praktiku-v---taliyi 

Для майбутніх фахівців у галузі туризму та готельно-ресторанного бізнесу влаштували зустріч із фахівцями-практиками


Воєнний стан у країні та всі пов’язані з ним складнощі не позбавляють можливості здобувачів освіти факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ продовжувати якісно навчатися, набувати сучасні знання. Днями викладачі та студенти кафедри туризму та готельно-ресторанної справи взяли участь у важливому онлайн-заході. Вони приєдналися до прямого ефіру Андрія Маренчука, виконавчого директора «Ribas Hotels», та Андрія Магалецького, керуючого партнера компанії «Restetika» спільно з «Ribas Hotels».

Під час онлайн-зустрічі спікери розповіли здобувачам освіти про власний досвід роботи в галузі HoReCa (сегмент громадського харчування), про особливості функціонування закладів ресторанного господарства в складний сучасний період. Йшлося про їхню діяльність, формування меню, обслуговування тощо.

Варто відзначити, що Андрій Магалецький уже неодноразово брав участь у бінарних лекціях, які становлять важливий складник освітнього процесу для здобувачів вищої освіти за спеціальностями «Туризм» і «Готельно-ресторанна справа» в ЗНУ. Представники факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму щиро подякували партнерам за забезпечення можливості професійного розвитку для студентів навіть у такий складний період. Вони закликали учасників заходу спільними зусиллями наближати Перемогу.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=56775&lang=ukr&news_code=dlya-majbutnikh-fakhivtsiv-u-galuzi-turizmu-ta-gotelno-restorannogo-biznesu-vlashtuvali-zustrich-iz-fakhivtsyami-praktikami

Здобувачі освіти факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму відвідали відкриту гостьову лекцію «Гастротуристичні локації Відня»


Сімнадцятого лютого здобувачі вищої освіти за освітніми програмами «Туризм», «Готельно-ресторанна справа» і «Туризмознавство і гостинність» факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відвідали відкриту гостьову лекцію «Гастротуристичні локації Відня».

Лекторкою виступила к.ф.н., доцентка Віденського університету (Австрія), авторка понад 80 наукових праць, засновниця кулінарного блогу «Кухня Бабці Австрії» Оксана Гаврилів.

Під час лекції спікерка провела дуже цікаву віртуальну екскурсію гастрономічними локаціями столиці Австрії, а також проаналізувала взаємозв'язки між мовою, кулінарією та туризмом. Студенти ЗНУ відзначили цікавість й інформаційну насиченість заходу й подякували його організаторам.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=56348&lang=ukr&news_code=zdobuvachi-osviti-fakultetu-fizichnogo-vikhovannya--zdorov---ya-ta-turizmu-vidvidali-vidkritu-gostovu-lektsiyu---gastroturistichni-lokatsiyi-vidnya--

Представники кафедри туризму та готельно-ресторанної справи зустрілися з представниками асоціації Півдня Італії «UCM Italy» щодо закордонного стажування запорізьких студентів


Сімнадцятого лютого 2022 року проректор з наукової роботи ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Геннадій Васильчук, начальниця відділу міжнародних зв’язків Аліна Осаул, завідувачка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи професор Наталія Маковецька, доцентка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Анна Сидорук, завідувачка навчально-виробничої практики Фахового коледжу бізнесу та харчових технологій ЗНУ Наталія Воронько провели зустріч із генеральним секретарем президента асоціації шеф кухарів Півдня Італії «UCM Italy» Paolo Brescia Анатолієм Полосіним і менеджером проєкту «Euro Est» Олександром Колбасою.

Під час заходу представники проєкту провели презентацію програми «Progetto Euroest», яка передбачає практику та стажування здобувачів вищої освіти, яким виповнилось 18 років, у закладах харчування та готелях в Італії за наступними напрямами: помічники кухарів, офіціантів, піцайоло, барменів і фахівців із готельної справи. Безперечною перевагою участі в програмі професійних стажувань є можливість ще до виїзду до Італії безкоштовно навчатися на онлайн-курсах італійської мови та брати участь у майстер-класах італійської кухні від представників Асоціації.

Геннадій Васильчук запевнив гостей у тому, що наш виш відкритий до міжнародної співпраці та радо вітає нові проєкти, спрямовані на професійний розвиток наших здобувачів. Наталія Маковецька та Анна Сидорук познайомили гостей із сучасною практикою підготовки фахівців у галузі туризму та готельно-ресторанної справи в ЗНУ та окреслили подальші напрямки спільної роботи. Аліна Осаул та відділ міжнародних зв’язків здійснюватимуть організаційний супровід реалізації співпраці з новими партнерами ЗНУ.

У найближчий час Анатолій Полосін проведе презентацію для студентів Запорізького національного університету. Наразі отримати більш детальну інформацію про участь у проєкті та можливість отримати стипендію можна у відділі міжнародних зв’язків і на кафедрі туризму та готельно-ресторанної справи.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=56322&lang=ukr&news_code=u-znu-zustrilisya-z-predstavnikami-asotsiatsiyi-pivdnya---taliyi---UCM-Italy---schodo-zakordonnogo-stazhuvannya-zaporizkikh-studentiv


На факультеті фізичного виховання, здоров’я та туризму залучають стейкґолдерів до освітнього процесу


Шістнадцятого лютого 2022 року в рамках дисципліни «Організація ресторанного господарства» для здобувачів вищої освіти за освітніми програмами «Туризм» і «Готельно-ресторанна справа» факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) провели бінарну лекцію на тему «Особливості формування меню в ресторанних закладах». Спікерами стали доцентка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Анна Сидорук разом із Андрієм Магалецьким, к.е.н., керуючим партнером ресторанної компанії «Restetika, Ribas Hotels Group», президентом Асоціації кулінарів України.

Під час заняття запрошений гість поділився зі студентами власним досвідом і лайф-хаками щодо створення меню в ресторанах, розповів про ціноутворення, а також – про методи аналізу. Наприкінці лекції студенти мали змогу поспілкуватися зі спікером, задати питання.

Також учасники заходу обговорили питання підписання договору про співробітництво та формування сумісних програм навчальних курсів для студентів.

Представники факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму вдячні пану Андрію за дуже змістовну, цікаву лекцію та висловлюють сподівання на подальшу плідну співпрацю.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=56317&lang=ukr&news_code=na-fakulteti-fizichnogo-vikhovannya--zdorov---ya-ta-turizmu-zaluchayut-stejk--olderiv-do-osvitnogo-protsesu

У ЗНУ відбулася Перша Міжнародна конференція «Формування сучасних концепцій управління туризмом та готельно-ресторанним бізнесом в умовах парадигми сталого розвитку» 

Дев’ятого-десятого грудня представники кафедри туризму та готельно-ресторанної справи факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) провели Першу Міжнародну науково-практичну конференцію «Формування сучасних концепцій управління туризмом та готельно-ресторанним бізнесом в умовах парадигми сталого розвитку» в рамках  програми ЄС Еразмус+, напрям імені Жана Моне проєкту 620720-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні»/«Diversification of rural tourism through sustainability and creativity: disseminating European experience in Ukraine». До конференції долучились студенти, науковці провідних українських і закордонних вишів, представники бізнесу й готельно-ресторанної справи.

З привітальними словами до учасників конференції звернулись доктор юридичних наук, професор, перший проректор ЗНУ Бондар Олександр Григорович та докторка економічних наук, професорка, декан економічного факультету Череп Алла Василівна. Вони зауважили, що представлена тематика доповідей підтверджує їхню актуальність і міждисциплінарність і потребує наукових методів і підходів, які будуть сприяти розвитку економічної і туристичної галузі України на мікро- та макрорівнях. Також  відзначили за час заходу, що ця міжнародна наукова конференція є важливою на сьогодні, адже впровадження європейського досвіду розвитку туризму і готельно-ресторанного бізнесу в Україні – це той напрям, який забезпечить конкурентоспроможність економіки, добробут населення. «Україна має значний туристичний потенціал, який використовується не в повній мірі (наприклад, Чорне та Азовське море, о. Хортиця). Тому завдання науковців – спільно із практиками виробити концепції і стратегії розвитку туризму з урахуванням передового європейського досвіду, розробити туристичні маршрути, показати необхідні механізми й інструменти такої діяльності, а також шляхи вирішення проблем туристичної галузі», – зазначили пані декан економічного факультету Алла Череп.

На думку модераторів конференції – докторки педагогічних наук, професорки, завідувачки кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Маковецької Наталії Валеріївни та професорки кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Запорізького національного університету, докторки педагогічних наук, виконавиці проєкту JMM DIRUT Безкоровайної Лариси Вікторівни, ця конференція – це можливість обмінятись і поділитись досвідом, напрацюваннями, практиками, збагатитись новими знаннями в галузі туризму і готельно-ресторанної справи.

У рамках конференції про стратегію розвитку туризму в Запорізькій області розповів Мороко Владислав Валерійович – директор департаменту культури та інформаційної політики Запорізької обласної державної адміністрації. Зокрема, він відзначив, що напрацювання науковців, зокрема ЗНУ, врахували під час розробки програми розвитку туризму в Запорізькій області на 2022- 2028 роки. Визначені й основні види туризму в Запорізькій області, туристичний потенціал, очікувані результати, стратегії і цілі, серед яких: вдосконалення рекреаційних ресурсів, розбудова Національного заповідника «Хортиця» тощо. Крім того, на важливості розвитку готельно-ресторанного бізнесу, туристичної привабливості міста Запоріжжя, Приазовського району, м. Приморськ наголосив керівник ресторану «Аристократ» Ігор Середа.

Своє дослідження «Концепція рекреаційно-туристичних дестинацій як сучасна форма організації територій в умовах сталого розвитку» представила завідувачка кафедри географії України і туризму Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, докторка географічних наук, професорка Божук Тетяна Іванівна. Вона звернула увагу на засади формування і функціонування рекреаційно-туристичних дестинацій, різні моделі, наукові методи й підходи дослідження, еволюцію концепцій про просторові форми організації рекреаційно-туристичної діяльності. Також під час заходу наголосили на важливості розвитку сільського, гастрономічного і зеленого туризму, розвитку крафтового виробництва, розробки програм розвитку ОТГ у різних куточках України.

Під час пленарного засідання перед присутніми виступила з доповіддю Венгерська Наталя Сергіївна – доцентка кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму Запорізького національного університету, кандидатка економічних наук, академічна координаторка проєкту JMM DIRUT. Вона презентувала проєкт «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні» і проаналізувала завдання проєкту, конкурентні переваги, актуальність впровадження курсів DIRUT в рамках проєкту та інші показники.

Змістовну доповідь «Розвиток дитячо-юнацького туризму на засадах НУШ (Нової української школи)» представив Наумчук Володимир Іванович – кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри теоретичних основ і методики фізичного виховання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Зокрема, він розповів про провідні компетентності НУШ, наскрізні вміння, основні компоненти реалізації засад НУШ, мету і завдання освітньої галузі «Фізична культура», цифровий освітній паспорт школяра, про реалізацію туристичного складника в підготовці учнів і практичну реалізацію підготовки фахівців за фахом «Туризмознавство».

Крім того, з доповіддю «Оцінка етичного клімату: діяльність підприємства» під час конференції виступила Андрюкайтене Регина Михайлівна – докторка PhD соціальних наук (менеджмент), доцентка, завідувачка кафедри бізнесу та економіки Маріямпольської колегії.

До обговорення важливих питань приєдналися Світлана Масліч, кандидатка педагогічних наук, методистка ДПТНЗ «Вінницьке вище професійне училище галузі послуг»; Людмила Транченко, докторка економічних наук, професорка, завідувачка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Уманського національного університету садівництва. Андрій Магалецький, президент Асоціації Кулінарів України, кандидат економічних наук, повідомив про особливості проєктування ресторанів. Наталія Маковецька, завідувачка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Запорізького національного університету, докторка педагогічних наук, професорка, розкрила питання формування культури спілкування майбутніх фахівців туристичної галузі. Євгеній Бортников, доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Запорізького національного університету, кандидат геолого-мінералогічних наук, доцент, висвітлив питання колізії утвердження вітчизняного етичного маркетингу гостинності на тлі загальносвітової тенденції до етизації бізнес-дискурсу. Лариса Безкоровайна, професорка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Запорізького національного університету, докторка педагогічних наук, доцентка, виконавиця проєкту JMM DIRUT розповіла про концепцію туристичного кластеру. Разом із викладачами кафедри в обговоренні взяли участь здобувачі вищої освіти спеціальності «Туризм».  

Треба відзначити, що в доповідях учасників конференції загалом йшлося про: формування культури спілкування майбутніх фахівців туристичної галузі; концепцію туристичного кластеру; прогнозування та планування діяльності підприємств туризму та готельно-ресторанного бізнесу в умовах стратегії сталого розвитку; соціокультурні, історичні, філософські, екологічні, правові засади генезису й розвитку туризму та готельно-ресторанної справи (регіональний, всеукраїнський, світовий аспекти); менеджмент, маркетинг, логістику й ціноутворення в туризмі та готельно-ресторанній справі в умовах цифровізації; економіку, фінанси, статистику в туризмі й готельно-ресторанній індустрії; інформаційні технології, креативність, інноваційну та інвестиційну діяльність, кластеризацію в туризмі й готельно-ресторанній справі; проєктну діяльність в туризмі та готельно-ресторанній справі (управління, диверсифікація, стандартизація, сертифікація та якість продукту); основи безпеки в туризмі та готельно-ресторанній справі; туризм в умовах пандемії Covid-19; іміджеву політику, бізнес-етику й міжкультурну комунікацію в туризмі та готельно-ресторанній індустрії; проблеми та перспективи розвитку сільських територій в Україні на засадах європейської практики диверсифікації, креативності й кластеризації туризму; роль туризму в поліпшенні стану здоров’я населення, впровадженні здорового способу життя, збереженні й розвитку туристично-рекреаційних ресурсів, культурних цінностей і традицій, екологічно безпечного навколишнього середовища та застосуванні моделей «зеленої економіки»; забезпечення партнерської взаємодії органів державної влади, місцевого самоврядування, бізнесу, науки, освіти та громад щодо розвитку туризму та готельно-ресторанної справи; кадрове забезпечення індустрії туризму та готельно-ресторанної справи (професійна підготовка та підвищення кваліфікації фахівців). Також учасники конференції обговорили важливі питання розвитку туристичної галузі в рамках секційних засідань.

Варто відзначити, що організаторами конференції виступили представники кафедри туризму та готельно-ресторанної справи, економічного факультету ЗНУ, а співорганізаторами: Національний Еразмус+ Офіс в Україні (м. Київ), Департамент культури та інформаційної політики (м. Запоріжжя), Запорізька обласна туристична асоціація (м. Запоріжжя), ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» (м. Переяслав), ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет» (ПДТУ) (м. Маріуполь), Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка (м. Тернопіль), Інженерний навчально-науковий інститут Запорізького національного університету (м. Запоріжжя), Університет імені Яна Длугоша (Польща), Маріяпольська колегія (Литва), Поморська академія в Слупську (Польща), Університет економіки в Бидгоші (Польща), Університет «Алмати» (Казахстан), Університет Туран (Казахстан), Академія туризму в Анталії (Туреччина), Вища школа агробізнесу в Ломжі (Польща), ТОВ «Таврійська інвестиційна група» Готель «Театральний», Готель «Khortitsa Palace» (м. Запоріжжя), Ресторан «Аристократ» (м. Запоріжжя).

Представники кафедри туризму та готельно-ресторанного бізнесу подякували всім учасникам конференції за цікаві доповіді, обмін цінною інформацією й думками щодо розвитку туристичної галузі. Вони побажали всім успіхів і висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю.

 https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=55869&lang=ukr&news_code=u-znu-vidbulasya-persha-mizhnarodna-konferentsiya---formuvannya-suchasnikh-kontseptsij-upravlinnya-turizmom-ta-gotelno-restorannim-biznesom-v-umovakh-paradigmi-stalogo-rozvitku-- 


Для здобувачів освіти ЗНУ організували зустріч з іноземними стейкґолдерами

Двадцять сьомого листопада в готелі «Khortitsa Palace» відбулася зустріч здобувачів вищої освіти факультету фізичного виховання, здоров'я та туризму та студентів Економіко-правничого фахового коледжу Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) з представниками турецького готелю «Lujo Bodrum». Окрім студентів, на заході були присутні доцентка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Анна Сидорук, викладачка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Дарина Люта та викладачка Економіко-правничого фахового коледжу Лариса Ніколаєва.

Ця зустріч стала можливою, завдяки багатолітній співпраці компанії «Анекс тур» в особі Наталії Величко, директорки його регіонального представництва ,та керівництва ЗНУ, ректора Миколи Фролова, а також директорки ЕПФК Олени Грибанової. Усіх присутніх на заході привітав Fuad Babayev, менеджер по роботі з персоналом. Він провів яскраву презентацію готелю, ознайомив студентів з умовами праці, організаційною структурою закладу та представив співробітників кожного з його підрозділів.

Після презентації у всіх учасників заходу була можливість поспілкуватися з кожним представником департаментів готелю, поставити запитання та продемонструвати власні професійні здібності й рівень володіння англійською мовою.

Варто наголосити, що представники турецької сторони окремо відзначили рівень професійної підготовки запорізьких студентів і запевнили, що вони задоволені зустріччю. Представники факультету фізичного виховання. здоров’я та туризму й Економіко-правничого фахового коледжу ЗНУ подякували співробітникам готелю «Lujo Bodrum» за надання можливості міжнародного співробітництва, а також – представникам готелю «Khortitsa Palace» за комфортну й дружню атмосферу, що панувала під час зустрічі.

 https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=55766&lang=ukr&news_code=dlya-zdobuvachiv-osviti-znu-organizuvali-zustrich-z-inozemnimi-stejk--olderami

Здобувачі вищої освіти спеціальності «Готельно-ресторанна справа» ЗНУ взяли участь у Національному тижні молоді «Job Shadowing Week»

25.11.2021 

Здобувачі вищої освіти 1 та 2 курсів спеціальності «Готельно-ресторанна справа» факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) взяли участь у важливому фаховому заході. Двадцять другого листопада розпочався Національний тиждень молоді «Job Shadowing Week». Його учасники надають можливість студентам безпосередньо ознайомитись із роботою найкращих компаній України і поспілкуватися з провідними фахівцями та фахівчинями в різних галузях.

Участь здобувачів вищої освіти за спеціальністю «Готельно-ресторанна справа» у цьому заході відбувалась під керівництвом начальниці відділу міжнародних зв’язків Аліни Осаул, завідувачки кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Наталії Маковецької та доцентки кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Анни Сидорук. Для них онлайн-зустріч провела Ірина Маргалецька, к.т.н., керівниця відділу навчання «Reikartz Hotel Group». Під час заходу спікерка розповіла майбутнім фахівцям готельно-ресторанного бізнесу із ЗНУ про готельні та ресторанні мережі України, історію створення «Reikartz Hotel Group», названого на честь головного архітектору проєкту Франсуа Рейкардса. А також – про готелі холдингу не тільки на території України, а і за кордоном; ресторани, виноробні, пивоварні та ін., які відносяться до бренду «Reikartz» та про організаційну структуру закладу та систему його управління.

Також для присутніх студентів провели віртуальну екскурсію по одному з готелів мережі «Reikartz Hotel Group». Під час заходу  здобувачі вищої освіти мали змогу поставити будь-які цікаві їм питання, на які отримали відповіді, а після завершення заходу всі присутні отримали відповідні сертифікати. Варто зазначити, що, завдяки співпраці Запорізького національного університету з мережею готелів «Reikartz Hotel Group», її представники готелів надали для ознайомлення студентів демо-версію автоматизованої системи управління готелем SERVIO, а також наголосили на можливості проходження студентами практики в закладах мережі.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=55725&lang=ukr&news_code=zdobuvachi-vischoyi-osviti-spetsialnosti---gotelno-restoranna-sprava---znu-vzyali-uchast-u-natsionalnomu-tizhni-molodi---Job-Shadowing-Week--Для студентів кафедри туризму та готельно-ресторанної справи влаштували семінар щодо стандартів обслуговування в ресторанному закладі

Двадцять третього листопада на факультеті фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) в рамках дисципліни «Організація ресторанної справи» для здобувачів вищої освіти за спеціальностями «туризм» та «готельно-ресторанна справа» відбувся вже третій вебінар зі стейкґолдером Оленою Риж, тренеркою з сервісу та комунікації у галузі HoReCA. Захід відбувся під керівництвом доцентки кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Анни Сидорук.

Заняття присвятили темі «Стандарти обслуговування». Під час нього розглядалися такі питання, як:

-     місія обслуговування, яка передбачає перевершення очікування від відвідування гостем закладу й підвищення його настрою;

-     «маршрут» гостя до, під час і після відвідання ресторанного закладу, а саме: онлайн-платформи ресторану, їхні особливості; процес бронювання столів; паркування авто; вхідна група; розміщення за столом; прийом і подавання замовлення; розрахунок; прощання з гостем.

Після проведення заходу спікерка підбила його підсумок цитуванням книги «Сервіс, який продає» Джима Саллівана і Філа Робертса: «Погану їжу можливо виправити гарним сервісом, але гарна їжа ніколи сервіс не виправить!», – а також, за проханням студентів, надала рекомендації щодо цікавої літератури з розвитку ресторанної справи.

Представники факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму подякували Олені Риж за участь у підготовці майбутніх фахівців галузі обслуговування, а також за плідну співпрацю з кафедрою туризму та готельно-ресторанної справи ЗНУ.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=55716&lang=ukr&news_code=dlya-studentiv-kafedri-turizmu-ta-gotelno-restorannoyi-spravi-vlashtuvali-seminar-schodo-standartiv-obslugovuvannya-v-restorannomu-zakladi

На засіданні Науково-методичної ради вирішували важливі питання організації освітнього процесу

Двадцять третього листопада відбулося засідання Науково-методичної ради ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University). Участь у заході взяли проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, керівниця навчально-методичного відділу Людмила Нестеренко, а також інші фахівці  відділів, представники кафедр, гаранти освітніх програм.

Учасники обговорили низку нагальних питань. Так, гаранти освітньо-професійних програм, серед іншого, розглянули питання звітності до акредитації, підготовки здобувачів вищої освіти до атестації у формі Єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ), що є новацією в системі вищої освіти, затвердження результатів підвищення кваліфікації викладачів ЗНУ тощо.

Про результати підготовки ОПП «Економічна кібернетика» доповіла завідувачка кафедри економічної кібернетики Наталія Максишко, про ОПП «Міжнародна економіка» – доцентка кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів і економіки міжнародного туризму Наталя Дугієнко, про ОПП «Управління персоналом та економіка праці» – доцентка кафедри управління персоналом і маркетингу Ірина Дашко, про ОПП «Інформаційна економіка» – доцент кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів В’ячеслав Глущевський, про ОПП «Інформаційно-комунікаційна справа» – професорка кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Вікторія Ковпак, про ОПП «Туризм» та «Готельно-ресторанна справа» (повторна акредитація) – завідувачка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Наталія Маковецька, про ОПП «Інформаційні системи та технології» (повторна акредитація) – професор кафедри програмної інженерії Сергій Чопоров, про ОПП «Архітектура та містобудування» (повторна акредитація) – завідувач кафедри міського будівництва і архітектури Андрій Банах, а про ОПП «Охорона праці» – доцентка кафедри прикладної екології та охорони праці Євгенія Манідіна .

Усі вони зазначили, що під час підготовки освітньо-професійних програм до акредитації, згідно з новими вимогами та стандартами, зверталися до дослідження досвіду колег з інших ЗВО, а також - до відповідних програм закордонних університетів. Йшлося й про врахування специфіки діяльності окремих галузей, зокрема підготовки вчителів загальноосвітніх закладів, які мають розв’язувати складні задачі в галузі педагогіки. Обговорили присутні й практичну підготовку майбутніх фахівців: виробничі практики, озброєння методами наукового дослідження, знайомство з інноваційними пошуковими методиками. 

На факультеті фізичного виховання, здоров’я та туризму тривають зустрічі здобувачів вищої освіти зі стейкґолдерами

10.11.2021 

Дев’ятого листопада відбулася вже друга зустріч здобувачів вищої освіти за спеціальностями «Туризм» і «Готельно-ресторанна справа» з Оленою Риж, тренеркою з сервісу та комунікації у галузі HoReCA, членкинею Всеукраїнської ресторанної асоціації. На факультеті фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) й надалі триватимуть подібні заходи разом із запрошеними стейкґолдерами сумісних освітніх заходів.

У межах дисципліни «Організація ресторанної справи» пані Олена провела вебінар на тему «Сервіс як основа». Вона висвітлила значення «сервісу» як багатогранного поняття, яке має певні складники, та їхню специфіку. Під час вебінару розглянули такі питання, як: «Чому ресторанний бізнес вважається одним із найбільш складних?» і «Що таке сервіс?». Студенти колективно обговорили кожну із запропонованих відповідей.

Також їм детально охарактеризували такі складники сервісу, як: команда; продукт (як загальне значення: екстер’єр та інтер’єр закладу, перелік страв, брендована продукція тощо); послуги (обслуговування, можливості to go, доставка замовлення, проведення різноманітних заходів тощо); зручність (умови розташування закладу, розміщення меблів, безготівкові розрахунки й ін.); технічний сервіс (сервірування, прийом-подача замовлення тощо); дотримання чистоти та внутрішня політика закладу (місія, завдання, правила). Після проведення заходу студенти мали змогу висловити власну думку щодо обговореної теми й поставити питання спікерці. Також визначили теми на ступних спільних зустрічей.

Представники факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму подякували Олені Риж за бажання поділитися власним досвідом із майбутніми фахівцями в галузі обслуговування, а також за плідну співпрацю із ЗНУ.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=55611&lang=ukr&news_code=na-fakulteti-fizichnogo-vikhovannya--zdorov---ya-ta-turizmu-trivayut-zustrichi-zdobuvachiv-vischoyi-osviti-zi-stejk--olderami


Представники кафедри туризму та готельно-ресторанної справи стали учасниками онлайн-курсу підвищення кваліфікації від стейкґолдера

04.11.2021 16:15 

Завдяки договору про співробітництво між Запорізьким національним університетом (ZNU, Zaporizhzhia National University) та «Reikartz Hotel Group», науково-педагогічні представники кафедри туризму та готельно-ресторанної справи факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму мали змогу пройти онлайн-курс підвищення кваліфікації «LEVEL UP РАЗОМ З REIKARTZ».

Упродовж двотижневого курсу, викладали на якому керівник відділу навчання, фахівець із питань навчання та адаптації та F&B директор Reikartz Hotel Group, його учасники опанували такі теми, як:

Після звітної зустрічі, під час якої відбулися розгляд проблемних питань і спілкування, учасники обговорили проведення бінарних лекцій для здобувачів вищої освіти за освітніми програмами: «Туризм», «Готельно-ресторанна справа» і «Туризмознавство і гостинність» викладачами кафедри туризму та готельно-ресторанної справи ЗНУ разом із представниками «Reikartz Hotel Group».

Після закінчення заходу з підвищення кваліфікація кожен його учасник отримав сертифікат-підтвердження.

Представники факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму вдячні «Reikartz Hotel Group» за плідну співпрацю.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=55570&lang=ukr&news_code=predstavniki-kafedri-turizmu-ta-gotelno-restorannoyi-spravi-stali-uchasnikami-onlajn-kursu-pidvischennya-kvalifikatsiyi-vid-stejk--oldera

На факультеті фізичного виховання, здоров’я та туризму підбили підсумки практики та стажування здобувачів освіти

03.11.2021 

Нещодавно в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася підсумкова онлайн-конференція з проходження практики та стажування для  спеціальності «туризм» факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму, а також – Економіко-правничого фахового коледжу ЗНУ на базі туроператорського підприємства «ANEX TOUR» у Туреччині.

За час заходу студенти доповіли про виконані завдання практичної підготовки, отримані професійні уміння й навички, а також поділилися особистим враженням щодо організації практичної підготовки та її проведення. Вони наголосили, що проходження практики та стажування в «ANEX TOUR» надало їм можливість підвищити власний рівень професійного розвитку.

Після звіту здобувачів освіти учасники заходу обговорили перспективні напрями подальшої співпраці з туроператорським підприємством. Присутня на заході директорка регіонального офісу «ANEX TOUR» Наталія Величко висловила свою думку щодо перебігу практики та зазначила про можливості відкриття нових для студентів напрямів для практики і стажування, таких як Єгипет і Домініканська Республіка.

Захід відбувся під керівництвом директорки регіонального офісу «ANEX TOUR» Наталії Величко, доцентки кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Анни Сидорук і викладачки Економіко-правничого фахового коледжу ЗНУ Лариси Ніколаєвої. Представники ЗНУ висловили подяку стейкґолдеру та сподівання на подальшу плідну співпрацю з «ANEX TOUR».

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=55766&lang=ukr&news_code=dlya-zdobuvachiv-osviti-znu-organizuvali-zustrich-z-inozemnimi-stejk--olderami

На кафедрі туризму та готельно-ресторанної справи відбулася зустріч зі стейкґолдером

21.10.2021

Двадцять першого жовтня у рамках договору про співробітництво для здобувачів ступеню вищої освіти бакалавра освітньо-професійних програм «Туризм» і «Готельно-ресторанна справа» факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) організували онлайн-зустріч із представницею туристичного підприємства «SVIFT Travel» Анною Єфименко.

Під час зустріч пані Анна розповіла студентам про програми міжнародного стажування в готельно-ресторанних комплексах Німеччини та Болгарії (у літній і зимовий періоди), ознайомила з вакансіями стажування, умовами проживання та харчування. Вона також акцентувала увагу на необхідних документах для офіційного оформлення. Окремим обговорили вимоги, які висуваються до здобувачів освіти.

Під час виступу спікерки студенти мали можливість задати запитання, на які отримавали повноцінні відповіді. Захід провели під керівництвом завідувачки кафедри Наталії Маковецької та доцентки Анни Сидорук. Співробітники кафедри туризму та готельно-ресторанної справи дуже вдячні керівництву ЗНУ, зокрема, проректору з наукової роботи Геннадію Васильчуку й начальниці відділу міжнародних зв'язків Аліні Осаул, за надання можливості розширення напрямів проходження стажування студентів.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=55437&lang=ukr&news_code=na-kafedri-turizmu-ta-gotelno-restorannoyi-spravi-vidbulasya-zustrich-zi-stejk--olderom

На факультеті фізичного виховання, здоров’я та туризму залучають фахівців-практиків до освітнього процесу студентів кафедри туризму та готельно-ресторанної справи

20.10.2021 

Шістнадцятого жовтня для здобувачів ступеню вищої освіти бакалавра освітньо-професійних програм «Туризм» і «Готельно-ресторанна справа» факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) у рамках дисципліни «Організація ресторанного господарства» доцентка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Анна Сидорук влаштувала бінарну онлайн-лекцію на тему «Люди, як важливий складник  ресторанного бізнесу». Лекцію провели разом із запрошеною гостею – Оленою Риж, тренеркою-практиком із сервісу й корпоративної культури, членкинею Всеукраїнської ресторанної асоціації, яка має багаторічний досвід у галузі HoReCa.

На лекційному заняті присутні розглянули такі питання, як: принципи HoReCa; команда, гості, продукт, як ресторан загалом – основа ресторанного бізнесу; системи «Bi to Bi» (бізнес для бізнесу), «Bi to Cu» (бізнес для клієнта); методи та стилі управління персоналом ресторану; емоції, правила й стандарти в обслуговані. Також під час заходу обговорили особливості роботи з людьми, як «вічного процесу» надбання знань і навичок. Наприкінці лекції у студентів була можливість поставити питання спікерці.

Викладачі факультету та студенти подякували Олені Риж за цікаву та інформативну лекцію.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=55423&lang=ukr&news_code=na-fakulteti-fizichnogo-vikhovannya--zdorov---ya-ta-turizmu-zaluchayut-fakhivtsiv-praktikiv-do-osvitnogo-protsesu-studentiv-kafedri-turizmu-ta-gotelno-restorannoyi-spravi

Науковці кафедри туризму та готельно-ресторанної справи долучилися до заходів із створення туристичного кластеру в Запорізькому регіоні

13.10.2021  

Восьмого жовтня представники Запорізької торгово-промислової палати запросили до діалогу щодо створення профільного кластеру у регіоні представників туристичних компаній, об’єднаних територіальних громад, науковців закладів вищої освіти регіону, фахівців профільних асоціацій та установ м. Запоріжжя та м. Бердянська. Зокрема, в робочій нараді взяла участь Лариса Безкоровайна, професорка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), виконавиця проєкту «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні»/«Diversification of rural tourism through sustainability and creativity: disseminating European experience in Ukraine» (DIRUT) 620720-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE за підтримки Програми Erasmus+: Jean Monnet Європейського Союзу, що реалізується у Запорізькому національному університеті (2020-2023).

До обговорення були запрошені почесний голова громадської організації «Запорізька обласна туристична асоціація» Людмила Брацило, завідувач кафедри бізнес-консалтингу та міжнародного туризму Таврійського державного агротехнологічного університету (м. Мелітополь) Сергій Карман, очільниця правління Запорізької обласної громадської організації «Дивосвіт» Іннеса Носенко, директорка народного краєзнавчого музею с. Новогупалівка Вільнянського району Запорізької обл. Наталія Нестеренко, власниця Клубу активного відпочинку Наталія Харченко.

Питання кластерів, що стало предметом обговорення, на сьогодні є ефективним інструментом розвитку ланцюжка туристичних послуг, адже туристична привабливість регіону складається не тільки з привабливих об’єктів туризму, а й залежить також від компетентності фахівців, розвиненої інфраструктури, інноваційності та креативності пропозицій туристичних продуктів та послуг тощо.

Віцепрезидент Запорізької торгово-промислової палати Андрій Куц розповів про успішний досвід реалізації в регіоні промислового кластеру ІАМ, що об’єднує провідних фахівців у ланках промисловості, інжинірингу, автоматизації, ІТ та машинобудування за підтримки Литовської кластерної асоціації.

Доречно нагадати, що нещодавно члени проєктної групи DIRUT: координаторка проєкту, доцентка кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму економічного факультету, к.е.н. Наталя Венгерська, професорка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму, д.п.н. Лариса Безкоровайна та завідувачка кафедри менеджменту організацій та управління проєктами Інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету, д.філос.н. Валентина Воронкова  взяли участь в онлайн-тренінгах від Литовських експертів щодо створення та реалізації кластерів як інструменту розвитку туристичної галузі, які було організовано Запорізькою торгово-промисловою палатою спільно з Вільнюською торгово-промисловою палатою в рамках реалізації проєкту «Стійке зростання експорту в Україні за рахунок переваг кластеризації». Як зазначають литовські експерти, позитивний досвід кластеризації галузі туризму, запевнює в необхідності його поширення та впровадження в українській туристичній системі.

За результатами обговорення питань заходу визначено завдання щодо розроблення концепції створення туристичного кластеру в Запорізькому регіоні.

 

Лариса Безкоровайна,

д.п.н., професорка кафедри

туризму та готельно-ресторанної справиСтуденти факультету фізвиховання, здоров’я та туризму ЗНУ взяли участь у заході-презентації готелів турагентами з різних міст України

07.10.2021 


Шостого жовтня студенти кафедри туризму та готельно-ресторанної справи факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), які навчаються за освітніми програмами «Туризм» і «Туризмознавство і гостинність» мали змогу відвідати «Road Show» від туристичного підприємства «TPG» у «Lucia Banquet Hall» (м. Дніпро).

Метою заходу стала презентація готелів Об’єднаних Арабських Еміратів турагентами з різних міст України. Захід проводився у формі засідання круглого столу, під час якого кожен із 13 представників готелів ОАЕ виступав зі своїми доповідями та показом фото- та відеоінформації. Це – характеристика готелів, їх матеріально-технічна база, основні та додаткові послуги тощо.

Варто наголосити, що науково-педагогічні працівники кафедри намагаються систематично залучати здобувачів вищої освіти до заходів, які сприяють підвищенню їхньої професійного рівня знань та вдячні роботодавцям за запрошення до участі в них.


(https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=55299&lang=ukr&news_code=studenti-fakultetu-fizvikhovannya--zdorov---ya-ta-turizmu-znu-vzyali-uchast-u-zakhodi-prezentatsiyi-goteliv-turagentami-z-riznikh-mist-ukrayini )

Студенти ЗНУ зустрілися із фахівцем з ресторанного бізнесу Олександром Присяжнюком

14.02.2020 

Днями в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася зустріч студентів спеціальностей «Готельно-ресторанна справа» і «Туризм» із роботодавцем – успішним бізнесменом і ресторатором, засновником 12 вдалих проєктів, серед яких ЖК «Ренесанс», клубний дім «Корона Ренесансу», ресторан «Monica Bellucci» (ТОП-10 кращих українських заміських ресторанів), італійської піцерії «Monkey pizza&bar» тощо – Олександром Присяжнюком. Він завітав до університету разом зі своєю командою, зокрема, із шеф-кухарем, італійцем Роберто Амаролі.

Організаторами такого заходу на базі ЗНУ виступили відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування і кафедра туризму, координували відповідно зустріч завідувач цієї кафедри, професор Наталія Маковецька та провідний фахівець відділу Оксана Булавіна. Студентська молодь виявила значну зацікавленість у цьому заході, якщо судити з кількості присутніх в аудиторії, де не тільки не залишилося вільних місць, а багатьом довелося спілкуватися цілу пару стоячи. Адже багатьох із них сьогодні приваблює перспектива працювати в одній з найпопулярніших сьогодні в Україні галузей, що стрімко розвивається, – ресторанному бізнесі. А ще – зустріч із цікавою особистістю, можливість отримати практичні поради для особистого подальшого розвитку й започаткування своєї справи.

Олександр Присяжнюк для учасників зустрічі провів презентацію на тему «З чото розпочати ресторанний бізнес». Він коротко розповів про себе та перші свої не досить вдалі спроби у галузі бізнесу. Також він надав поради, які, на думку доповідача, зможуть застерегти молодь від певних помилок і допомогти їй вибудувати успішну схему власної справи.

Гість поділився деякими секретами ведення успішного бізнесу: розповів про те, як розвивати ідеї, втілювати бізнес-проєкти і де знаходити інвесторів. А також – представив найкращі ідеї, які на сьогодні працюють, і запропонував список форматів, які можуть принести гарні результати за умов їхньої реалізації. Він також наголосив, що продукт передусім має бути якісним, тоді він сам себе продає, а робота з його вдосконалення має стати процесом постійним.

Він також зосередив увагу присутніх на тих ризиках, які бере на себе підприємець, і, як обізнаний у цій галузі фахівець, що має досвід як успішних, так і не успішних проєктів, надав майбутнім колегам практичні поради щодо уникнення низки ризиків, які найчастіше трапляються у галузі ресторанного бізнесу.

Отже, важливою складовою вдалого проєкту є не лише його організатор, який генерує інноваційну ідею (або використовує вже готову франшизу), та інвестор, а й та людина, яка є експертом в обраній галузі діяльності. У ресторанному бізнесі – це шеф-кухар, він виступає тут третьою стороною, повноцінним партнером і саме під нього адаптуються умови функціонування закладу. Про завдання, специфіку функціонування й інші моменти роботи кухні новоствореної піцерії «Monkey pizza&bar» розповів присутнім її шеф-кухар Роберто Амаролі. Він має досвід роботи в найкращих ресторанах Італії, Туреччини, Греції, Парагваю, неодноразово відзначений зірками Мішлен.

Окрім іншого, бізнес завжди має розвиватися. Найбільш вдалими виступають ті ідеї, які можуть розростися в мережу. Йшлося під час зустрічі також про розподіл коштів у бізнесі, партнерство, ентузіазм як важливий двигун прогресу. Доповідач порадив майбутнім бізнесменам знайти наставника, на якого варто рівнятися. Адже й люди, які мають певні досягнення, прагнуть передавати свої знання учням, вони можуть стати для молоді трампліном до здійснення власних мрій.

Сама кінцева модель бізнесу, на думку Олександра Присяжнюка повинна бути прорахована, потрібно створити бізнес-план, аби зрозуміти ризики, темпи самоокупності і взагалі правильно будувати бізнес. Адже задачі, що не прописані в цифрах, зазвичай не досяжні. І якщо з партером не підписаний меморандум про наміри і терміни виконання, він також буде розумітися сторонами по-різному.

Насамкінець бізнесмен запросив молодь пройти стажування на базі його закладів, мережу яких планує розширювати, здобути потрібний досвід, аби мати можливість започаткувати у майбутньому власний ресторанний бізнес (https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=50137&lang=ukr&news_code=studenti-znu-zustrilisya-iz-fakhivtsem-z-restorannogo-biznesu-oleksandrom-prisyazhnyukom).

Зустріч студентів спеціальності "Туризм" з представником національної мережі професійних турагенцій TPG Agency 

       03.06.2020 відбулася онлайн-зустріч студентів спеціальності туризм з Ніколаєвою Тетяною Вікторівною, директоркою турагенції TPG Agency м. Запоріжжя. 

      У ході бесіди Тетяною Вікторівною було розглянуто питання щодо регулювання діяльності туристичного підприємтва, формування і збуту туристичного продукту, а також особливості роботи з клієнтами та персоналом турагенства в умовах пандемії.

   Також стейкхолдер розповіла про внесені зміни у роботі авіакомпаній і оформення страхування, зміни туристичних напрямів та умов прийому туристів.

      Окрім цього разом із студентами було обговорено можливі шляхи збереження туристичної галузі в сучасних умовах. 

   Підбиваючи підсумки, директорка турагенції TPG Agency запропонувала можливості дистанційного проходження практичної підготовки здобувачам вищої освіти за спеціальністю туризм.

      Зустріч була організована завідувачкою кафедри туризму та готельно-ресторанної справи, професором Маковецькою Н.В.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=53399&lang=ukr&news_code=u-znu-proveli-zustrich-studentiv-spetsialnosti---turizm---iz-predstavnikom-natsionalnoyi-merezhi-profesijnikh-turagentsij---TPG-Agency--

 Відвідування Тренінг-Центру "Акули бару"

       08.10.2020 викладачі кафедри туризму та готельно-ресторанної справи відвідали майстер клас з організації барної справи, який відбувся у Тренінг-Центрі "Акули бару" м. Запоріжжя.

          Захід був проведений Сергієм Розлуцьким, фахівцем компанії Bayadera Group - компанії, що володіє алкогольними брендами, а також є імпортером деяких алкогольних брендів у світі. 

          Сергій провів презентацію міцних алкогольних напоїв, розповів про їх історію походження, способи виробництва, класифікацію тощо. Після надання теоретичних знань, фахівець провів майстер клас по приготуванню коктейлів (різними способами) із використанням презентуючих напоїв.

          Захід був дуже цікавий та інформативний.

Одним із важливих показників формування готовності здобувачів вищої освіти-майбутніх фахівців за обраною спеціальністю є їх взаємозв’язок не тільки з викладачами закладу вищої освіти, а і з потенційними роботодавцями.

01 грудня 2020 р. у форматі Zoom-конференції відбулась зустріч студентів 4 курсу спеціальності «Туризм» факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму  ЗНУ(ZNU, Zaporizhzhia National University) із Сергієм Севідовим (м. Київ), засновником туристичного агенства Travel Destination Ukraine (https://www.ukraine-dmc.com/), організатором Adventure Tours in Ukraine (https://adventureua.com/), а також Outdoor Fun Club (https://outdoorclub.fun/).

Стейкхолдер розповів студентам про особливості діджиталізації маркетингу в організації туристичної діяльності, про специфіку формування туристичних продуктів у Military Tourism та Adventure Tourism, про якості, якими повинен володіти фахівець туристичної галузі. Резюмуючи, бізнесмен зазначив : «Щоб досягти високого професійного рівня в організації туристичної галузі, необхідно знати англійську, мати бажання постійно навчатися та самовдосконалюватися, бути цілеспрямованим у досягненні мети, і тоді у вас все вийде!», а також надав пропозиції щодо можливості проходження дистанційної практики студентами спеціальності «Туризм».

На заході були присутні завідувачка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи, професор Маковецька Н.В. і  доцент кафедри Сидорук А.В. (https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=52559&lang=ukr&news_code=na-fakulteti-fizichnogo-vikhovannya--zdorov---ya-ta-turizmu-znu-proveli-onlajn-zustrich-zi-stejkkholderom)

ПРОВЕДЕННЯ ВЕБІНАРУ З ФАХІВЦЯМИ ГОТЕЛЬНОЇ ІНДУСТРІЇ


19.11.2020 для студентів спеціальності «Готельно-ресторанна справа» було проведено вебінар з представниками готелю «Khortitsa Palace»: менеджером-управителем готелю – Джафаром Шамією, а також менеджером з продажів готелю – Анастасією Дядечко.

Теми, які обговорювались на вебінарі були наступними:

1.     З чого починати будівництво готелю та фактори, які потрібно враховувати при плануванні.

2.     Категорії та класифікації готелів.

3.     Департаменти готелів та їх специфіка (на прикладі готелю «Khortitsa Palace»).

4.     Формування бюджету в готелях.

5.     Перший контакт з гостями.

6.     Робота з проблемами, запитами та конфліктами гостей.

7.     Якості, якими повинен володіти співробітник готелю.

8.     Реклама в готелі (на прикладі готелю «Khortitsa Palace»).

9.     Залучення інвесторів.

10. Програми лояльності в готелях (на прикладі готелю «Khortitsa Palace»).

11. Вплив COVID-19 на роботу готелю (на прикладі готелю «Khortitsa Palace»).

Від розмови зі справжніми фахівцями своєї справи студенти були в захваті. На всі питання, які виникали, вони отримували вичерпні відповіді.

Готель «Khortitsa Palace» уже кілька років співпрацює з факультетом фізичного виховання, здоров'я та туризму, а саме є базою практики для студентів кафедри туризму та готельно-ресторанної справи.

Слід наголосити, що Анастасія Дядечко, яка нині вже не перший рік співробітниця готелю, є випускницею кафедри туризму та готельно-ресторанної справи. Це приклад того, що наші випускники стають кваліфікованими фахівцями та вже можуть ділитися досвідом.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=53400&lang=ukr&news_code=dlya-studentiv-spetsialnosti---gotelno-restoranna-sprava---proveli-vebinar-iz-fakhivtsyami-gotelnoyi-industriyi

Участь студентів і викладачів кафедри туризму та готельно-ресторанної справи у воркшопах Національної туристичної організації України 

      Упродовж семи днів (3-10 листопада 2020 р.) представники проєкту «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні / DIRUT» (один із переможців конкурсу програми «Erasmus+» за напрямом Жана Моне 2020 р.), зокрема координаторка проєкту, доцентка кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму економічного факультету, к.е.н. Наталя Венгерська, учасники команди – професорка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму, д.п.н. Лариса Безкоровайна та начальниця відділу міжнародних зв'язків ЗНУ Аліна Осаул – долучилися до онлайн-воркшопів Національної туристичної організації України (НТОУ). Програма воркшопів була захоплюючою та структурованою. Зокрема, День 1 – «Теорія», День 2 – Практичні заняття», День 3-6 – «Самостійна робота», День 7 – «Презентація розроблених продуктів». 10 листопада презентували десятки туристичних продуктів. Учасники проєкту «DIRUT» Наталя Венгерська та Лариса Безкоровайна представили туристичний продукт «Етнокультура та креатив Запорізького краю. Зв’язок поколінь». 

      Також до даного заходу долучилися студенти 3 курсу спеціальності «Туризм», у яких викладає Лариса Безкоровайна. Студенти відзначили, що їм було дуже цікаво подивитися розроблені презентації туристичних продуктів від представників Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської та Харківської областей. 

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news%2Fview_details&news_id=52389&lang=ukr&news_code=komanda-pro--ktu---DIRUT---programi---Erasmus----doluchilasya-do-vorkshopiv-natsionalnoyi-turistichnoyi-organizatsiyi-ukrayini&fbclid=IwAR0Nr_Pzm64d4VuP6tV2YJJMqTwdDeugnO4KAv7xt-gOvjbWEpzG-uBN1UE

ЗУСТРІЧ З ПРЕДСТАВНИКОМ ТУРИСТИЧНОГО ІНФОРМАЦІЙНОГО ЦЕНТРУ


У грудні 2020 року для студентів спеціальності «Туризм» було організовано онлайн-зустріч з Людмилою Остапенко – начальником відділу іміджевих проектів і маркетингу управління туризму департаменту культури і туризму Запорізької міської ради.

На зустрічі зі студентами було обговорено специфіку роботи департаменту культури і туризму, значення подієвого туризму в місті Запоріжжя (а саме про масштабні проекти – фестивалі Khortytsa Freedom та Jazzy, Дні Гостинності та інші). Також пані Остапенко розповіла студентам про історію створення Туристичного інформаційного центру (ТІЦ), його роботу та провела невелику віртуальну екскурсію по закладу. Студентам було представлено готові туристичні продукти міста Запоріжжя, а також надана можливість висловити свою думку щодо перспективних напрямів надання туристичних послуг. Звернуто увагу на наявність сайту центру та його сторінок в соціальних мережах, де можна знайти всю необхідну інформацію.

Після доповіді студенти мали можливість задати питання, на які отримали інформативні відповіді. Досвід спілкування із представницею даної організації є надзвичайно цінним для майбутніх фахівців туристичної галузі.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=53398&lang=ukr&news_code=na-fakulteti-fizichnogo-vikhovannya--zdorov---ya-ta-sportu-dlya-studentiv-proveli-onlajn-zustrich-iz-predstavnitseyu-turistichnogo-informatsijnogo-tsentru

Викладачі кафедри туризму та готельно-ресторанної справи стали членами  ГО «Запорізька обласна туристична асоціація»! 

Відповідно до протокольного рішення  №2 Виконавчої ради ГО ЗОТА   від 08.02.2021 р.   членами   обласного туристичного осередку стали науковці Запорізького національного університету кафедри туризму та готельно-ресторанної справи:

1. Маковецька Наталія Валеріївна, д.п.н., професор, завідувачка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи ЗНУ

2. Безкоровайна Лариса Вікторівна, д.п.н., професор, професор кафедри туризму та готельно-ресторанної справи ЗНУ

3. Бортников Євгеній Геннадійович, к.г.-м.н, доцент, доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи ЗНУ

4. Чуєва Інна Олександрівна, к.н.ф.в.с., доцент, доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи ЗНУ

5. Сидорук Анна Вікторівна, к.п.н., доцент, доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи ЗНУ

6. Конох Олена Євгеніївна, к.н.ф.в.с., доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи ЗНУ

7. Конох Андрій Анатолійович, к.п.н., старший викладач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи ЗНУ

8. Геращенко Ярина Михайлівна, викладач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи ЗНУ

9. Балацька Владислава Євгенівна, викладач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи ЗНУ

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=53188&lang=ukr&news_code=vikladachi-fakultetu-fizichnogo-vikhovannya--zdorov---ya-ta-turizmu-aktivno-spivpratsyuyut-iz-oblasnoyu-turistichnoyu-asotsiatsi--yu

Міжнародне співробітництво кафедри

В рамках Угоди про співробітництво між Запорізьким національним університетом та освітніми закладами Польщі: Поморською академією в Слупську, Університетом економіки в Бидгоші та Університетом імені Яна Длугоша, викладачі кафедри туризму та готельно-ресторанної справи продовжують здійснювати активну роботу щодо поширення міжнародного співробітництва. Так, із представниками факультетів і кафедр цих закладів, які здійснюють професійну підготовку фахівців із туризму, міжнародного туризму, відпочинку та менеджменту гостинності, відбувається листування з пропозиціями щодо проведення спільної науково-дослідної роботи, участі в проведенні науково-практичних конференцій, обміну здобувачами вищої освіти різних рівнів, наукових стажувань тощо. Тож, викладачі кафедри туризму та готельно-ресторанної справи сподіваються на плідну, творчу співпрацю з польськими колегами задля забезпечення ефективності та підвищення якості освіти в туризмі та гостинності, а також імплементації європейських цінностей навчання в практику навчально-виховного процесу Запорізького національного університету.

P.S. Наразі йде підготовка листів щодо співробітництва з закладами вищої освіти Білорусії і Туреччини.


         26.02.21 студентським активом кафедри туризму та готельно-ресторанної справи, за підтримкою викладачів кафедри і студентської ради факультету фізичного виховання, здоров'я та туризму, відбулася віртуальна екскурсія для усіх бажаючих студентів ЗНУ. 

     Під час екскурсії "Олександрівськ" було розглянуто такі екскурсійні об'єкти, як: залізничний вокзал 2 (у минулому - станція Катеринівська),  пам'ятник Осипу (Йосипу) Гладкому, третій корпус Запорізького національного університету - будівля колишньої жіночої гімназії, колишній прибутковий будинок Мінаєва і будівля земської управи (одна з найкрасивіших будівель старого Олександрівська) - Запорізький обласний краєзнавчий музей.

     Проведення екскурсії  супроводжувалося різноманітними розважально-пізнавальними заходами: вікторинами, іграми, конкурсами, а також чаєм і смаколиками :) 

      Наступними проєктом проведення такого виду екскурсій є екскурсія "Кінематографічне Запоріжжя". 

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=53406&lang=ukr&news_code=na-fakulteti-fizichnogo-vikhovannya--zdorov---ya-ta-turizmu-proveli-virtualnu-ekskursiyu-oleksandrivskom-dlya-vsikh-okhochikh

Участь викладачів і студентів кафедри туризму та готельно-ресторанної справи в онлайн-презентації проєкту та курсу «DIRUT» за підтримки Програми «Erasmus+: Jean Monnet Module»

      26.02.21 відбулась онлайн-презентація проєкту «DIRUT» за підтримки Програми «Erasmus+: Jean Monnet Module» Європейського Союзу. Під час заходу проєктна команда у складі декана економічного факультету Алли Череп, координаторки проєкту – доцентки кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму Наталі Венгерської, начальниці відділу міжнародних зв'язків ЗНУ Аліни Осаул, професора кафедри маркетингу та управління персоналу Олександра Черепа, професорки кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Лариси Безкоровайної, професорки, кафедри менеджменту організацій та управління проєктами Інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ Валентини Воронкової, доцентки кафедри садово-паркового господарства та генетики Олени Бойкої та доцента кафедри конституційного та трудового права Сергія Омельянчика представила концепцію проєкту, основну інформацію, заплановані заходи на 2021-2023 роки та «родзинки» модулів курсу DIRUT.

      Команда проєкту дуже натхненна тим, що впродовж січня 2021 року надійшло 32 заявки від магістрів Запорізького національного університету на участь у пілотному курсі DIRUT. Слухачами курсу стали студенти спеціальностей 051 Економіка, 071 Облік і оподаткування, 072 Фінанси, банківська справа та страхування, 073 Менеджмент, 075 Маркетинг, 242 Туризм, 035 Філологія, 281 Публічне управління та адміністрування. Також дистанційна версія курсу викликала неабиякий інтерес у різних областях України. 

    Туристичну індустрію, галузь сільського туризму та громадський сектор представили запрошені гості: почесна голова громадської організації «Запорізька обласна туристична асоціація» Людмила Брацило, директорка Запорізької обласної громадської організації «Дивосвіт» Інеса Носенко, генеральна директорка оператора ТОВ «Туристична компанія «ANEX TOUR» Наталія Величко та генеральний менеджер готелю «Khortitsa Palace» Джаффар Шамія.

    Захід став чудовою платформою взаємодії та налагодження комунікації задля розвитку сільського туризму на основі побудови ланцюга взаємодії «освіта-громадськість-влада-агросадиби-туристичні компанії». Адже в сучасних умовах неабияке значення відіграє інформаційне забезпечення налагодженої системи взаємозв’язків між усіма, задіяними в сільському туризмі елементами. Усі запрошені почесні гості виявили інтерес до співпраці в рамках заходів проєкту.

     Координатор проєкту також ознайомила слухачів курсу з деталями поточного та підсумкового контролю курсу. Завершиться курс захистом групових або індивідуальних проєктів з розробки бізнес-моделі сільського креативного туризму задля його диверсифікації (бізнес-модель Остервальдера або Business Model Canvas). За результатами успішної підсумкової атестації слухачі курсів отримають сертифікат учасника міжнародного проєкту Erasmus+Jean Monnet. 

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=53368&lang=ukr&news_code=u-znu-vidbulasya-onlajn-prezentatsiya-pro--ktu-ta-kursu---DIRUT---za-pidtrimki-programi---Erasmus---Jean-Monnet-Module--

На факультеті фізичного виховання, здоров’я та туризму для студентів влаштували онлайн-лекцію від фахівця галузі обслуговування

Одинадцятого березня для здобувачів ступеню вищої освіти бакалавра освітньо-професійних програм «Туризм» і «Готельно-ресторанна справа» факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) доцентка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Анна Сидорук провела бінарну лекцію на тему «Управління ресторанними закладами». До проведення заходу залучили випускницю кафедри адміністраторку ресторанів «Monica Bellucci» і «Monkey Pizza Bar» Маргариту Леміш. Захід проходив у рамках дисципліни «Організація ресторанного господарства».

На лекційному заняті присутні розглянули такі питання, як: специфіка ресторанного бізнесу, організаційна структура закладу, особливості взаємодії працівників, їхні посадові обов’язки та складники управління, такі як стандарти, навчання, мотивація та контроль. Також під час заходу обговорили роботу ресторанних закладів у період пандемії COVID-19 і можливості їхнього виходу з кризового стану. Наприкінці лекції відбувся діалог  у форматі «питання-відповіді» між студентами факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму й запрошеною гостею. Викладачі факультету та студенти подякували Маргариті Леміш за цікаву та інформативну лекцію.

https://sites.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=53502&lang=ukr&news_code=na-fakulteti-fizichnogo-vikhovannya--zdorov---ya-ta-turizmu-dlya-studentiv-vlashtuvali-onlajn-lektsiyu-vid-fakhivtsya-galuzi-obslugovuvannya

ПРОВЕДЕННЯ ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ У ЗАКЛАДАХ РЕСТОРАННОГО ГОСПОДАРСТВА

        Розширюємо горизонти та проводимо практичні заняття з дисципліни "Організація ресторанного господарства" не тільки в  навчальній лабораторії "Ресторанної справи", а ще й в ресторанних закладах! 

Цього разу практичне заняття було проведено в ресторанному закладі "Счастье есть", яке знаходиться поруч із Запорізьким національним університетом. Студенти мали змогу ознайомитися з закладом, переліком його продукції та послуг, власноруч виконати процес сервірування столів і подачі страв.

Дякуємо керівництву ресторанного закладу "Счастье есть" за співробітництво та участь у навчальному процесі здобувачів ступеня вищої освіти бакалавра освітньо-професійних програм "Готельно-ресторанна справа" і "Туризм" .

СТУДЕНТСЬКА АКТИВНІСТЬ 


       А ви чули про таке поняття, як "менторство"? А наші студенти чули і, навіть, беруть у цьому участь! Менторство - це процес взаємодії досвідченого наставника і менш досвідченого початківця з метою передачі знань, навичок, умінь та досвіду у певній сфері діяльності, а також встановлення необхідних зв'язків. Сьогодні відбулася друга зустріч представників центральної студ.ради університету з представниками студ.рад факультетів! На зустрічі було розглянуто теми командної взаємодії, тімбілдингу, рефлексії, передачі досвіду тощо.

Дякуємо  Запорізький обласний центр молоді , зокрема Марії Ткаченко та Анастасії Гриценко, за проведенний захід і співпрацю зі студентським самоврядуванням Запорізького Найкращого Університету!


Проведення вебінару з питань неформальної освіти


23 квітня на факультеті фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) було проведено вебінар на тему «Неформальна освіта й академічна мобільність» для здобувачів першого (бакалавського) і другого (магістерського) ступенів вищої освіти спеціальностей «Готельно-ресторанна справа» та «Туризм».

Вебінар провела Людмила Нестеренко, керівниця навчально-методичного відділу ЗНУ. Під час проведення заходу розглянули Закон України «Про вищу освіту», «Положення Запорізького національного університету про порядок визнання результатів навчання, отриманих у неформальній освіті» та «Положення про порядок реалізації права на академічну мобільність студентів, аспірантів, докторантів, науково-педагогічних, наукових і педагогічних працівників ЗНУ», висвітлили питання особливостей неформальної освіти й академічної мобільності, процедури визнання результатів навчання, отриманих під час академічної мобільності та в неформальній освіті, необхідний перелік документів для цього.

Після доповіді здобувачі освіти мали змогу поставити питання доповідачці, на які отримали докладні відповіді.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=54067&lang=ukr&news_code=dlya-zdobuvachiv-fakultetu-fizichnogo-vikhovannya--zdorov---ya-ta-turizmu-provedeno-vebinar-iz-pitan-neformalnoyi-osviti


Викладачі кафедри туризму та готельно-ресторанної справи ЗНУ взяли участь у Міжнародному науково-педагогічному семінарі Вищої Школи Агробізнесу в Ломжі (Польща)


27.04 викладачі кафедри туризму та готельно-ресторанної справи ЗНУ взяли участь в онлайн Міжнародному науково-педагогічному семінарі «Інтеграція закладів фахової передвищої та вищої освіти в європейський освітній простір. Розвиток міжнародного співробітництва», що був організований Вищою Школою Агробізнесу в Ломжі (Польща).

На семінарі проректором було розглянуто особливості розвитку вищої освіти в Польщі; систему акредитації на Європейському рівні; проєктну діяльність ERASMUS+; можливості подвійної освіти; організацію практичної підготовки здобувачів вищої освіти. Помічником ректора було висвітлено питання інклюзивної освіти, а також формування soft skills у Вищій Школі Агробізнесу. Було представлено наявне співробітництво ЗВО із Норвегією, Ірландією, Великобританією, Німеччиною, а також із підприємствами сфери обслуговування Італії.

Спікерами було виокремлено інформацію щодо можливостей отримання подвійного диплому здобувачам вищої освіти у Вищій Школі Агробізнесу в Ломжі (Польща), а також запропоновано співробітництво між ЗВО, що буде надалі розглядатися керівництвом вишу.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=54078&lang=ukr&news_code=vikladachi-kafedri-turizmu-ta-gotelno-restorannoyi-spravi-znu-vzyali-uchast-u-mizhnarodnomu-naukovo-pedagogichnomu-seminari-vischoyi-shkoli-agrobiznesu-v-lomzhi--polscha-


Викладачі і студенти кафедри туризму та готельно-ресторанної справи взяли участь у вебінарі від Асоціації гостинності України


27.05.21 викладачі та студенти магістри спеціальності «Туризм» кафедри туризму та готельно-ресторанної справи брали участь у вебінарі «Приазов'я 2030: Дорожня карта розвитку туризму», який було організовано Асоціацією гостинності України, до якої належать деякі викладачі означеної кафедри.

Над Дорожньою Картою працювала потужна команда найкращих експертів з туризму, фахівців своєї справи. Замовник цього документу Проєкт USAID ERA зміг залучити практиків і науковців, громадських діячів, підприємців, митців та курортологів. 

Презентацію Проєкту проводив Олександр Лієв, консультант Проекту USAID ERA, Голова Асоціації Індустрії Гостинності України, який наголосив: «Колоритне - саме це виразне українське слово може бути символом Приазов’я. Колоритна природа, колоритні смаки, колоритні кольори, колоритна культура, колоритні люди. Все це про Приазов’я». Результатом роботи команди проєкту є вихідні матеріали: посібник, аналітичний довідник і дорожня карта з розвитку туризму для людей і організацій, які зацікавлені в успіхах Приазов’я.

Захід надав змогу поглибити знання учасників щодо пріоритетних напрямків розвитку туризму та гостинності в регіоні.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=54398&lang=ukr&news_code=vikladachi-i-studenti-kafedri-turizmu-ta-gotelno-restorannoyi-spravi-vzyali-uchast-u-vebinari-vid-asotsiatsiyi-gostinnosti-ukrayiniВ «International Day» у Поморській академії в Слупську взяли участь представників кафедри туризму та готельно-ресторанної справи ЗНУ


28.05.21 відбувся урочистий захід International Day, організований у рамках святкування 52-ї річниці Поморської академії в Слупську. До онлайн-заходу, що проводився у прямому ефірі, залучились науково-педагогічні представники кафедри, а також здобувачі першого і другого рівнів вищої освіти за спеціальностями «Туризм» та «Готельно-ресторанна справа».

У процесі проведення International Day виступали працівники Поморської академії, а саме представники приймальної комісії і міжнародного відділу, які розповіли про освітні програми закладу для регулярного навчання, можливості отримання подвійного диплому і семестрового обміну. Також фахівцями було зазначено особливості участі у Erasmus +, Норвезьких грантах і регулярних дослідженнях.

Усі присутні учасники заходу могли задати питання представникам, а також надати свої пропозиції та побажання.

 Метою проведення International Day у Поморській академії в Слупську було висвітлення надзвичайно важливої ролі міжнародної співпраці з ЗВО-партнерами усього світу, одним із який є і Запорізький національний університет.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=54413&lang=ukr&news_code=v---International-Day---u-pomorskij-akademiyi-v-slupsku-vzyali-uchast-predstavnikiv-kafedri-turizmu-ta-gotelno-restorannoyi-spravi-znu


Нагородження талановитих студентів за результатами щорічної конференції «Молода наука-2021»


    Нещодавно на підсумковій конференції за високі досягнення в студентській науково-дослідній роботі протягом 2020-2021 навчального року та з нагоди Дня науки в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося урочисте нагородження учасників ХІІІ загальноуніверситетської науково-практичної конференції студентів, аспірантів і молодих вчених «Молода наука-2021». Під час засідання учасників конференції привітали представники адміністрації університету, науково-дослідної частини, Наукового товариства студентів, аспірантів і докторантів та новоствореної Ради молодих вчених. 

    Під час урочистої частини заходу відбулося традиційне нагородження цілої плеяди молодих науковців університету – грамотами за підписом ректора Миколи Фролова, які їм вручив проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук. При цьому він із гордістю наголосив, що минулого року дипломи різного рівня здобули 52 молодих науковців університету, а вже на сьогодні, за перше півріччя, – 29 осіб стали переможцями різного роду наукових заходів. Їхні досягнення наукова спільнота привітала гучними оплесками. А Геннадій Миколайович вручив їм заслужені нагороди. 

    За високі досягнення в студентській науково-дослідній роботі протягом 2020-2021 н.р. та з нагоди Дня науки було відзначено Андрія Бая, студента спеціальності "Готельно-ресторанна справа"   факультет фізичного виховання, здоров’я та туризму.

    Кафедра туризму та готельно-ресторанної справи пишається своїми молодими науковцями!

 https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=54409&lang=ukr&news_code=u-znu-vidbulosya-nagorodzhennya-talanovitikh-studentiv-za-rezultatami-schorichnoyi-konferentsiyi---moloda-nauka-2021--


Днями представники кафедри туризму та готельно-ресторанної справи факультету фізичного виховання. здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) активно взяли участь у вебінарі «Навчання в німецькому виші: які є відмінності?» від «DAAD IC Kiew».

Захід «Навчання в німецькому виші: які є відмінності?» провів Юліан Фрайтаг, німецький студент, який ознайомив присутніх із навчальними програмами і ЗВО, що їх надають. Також він  висвітлив питання передумов для вступу на навчання; планування фінансування; подання документів для вступу на навчальну програму; умов в’їзду та перебування у Німеччині; підготовки до пошуку житла, а також надані поради щодо міжособистісного спілкування.

Під час заходу присутні мали змогу поставити запитання доповідачу та отримати відповідь, оскільки доповідач вільно володів українською мовою. Проєкт «DAAD» має дуже багато інформаційних заходів, у яких представники кафедри туризму та готельно-ресторанної справи надалі й будуть брати участь.

Німецька служба академічних обмінів (DAAD) – об’єднання закладів вищої освіти і студентських спілок Німеччини, завдання яких є сприяння академічній співпраці в усьому світі, насамперед через обмін студентами та науковцями. Німецькі виші є інтернаціональними. Вони співпрацюють із вишами усього світу. При цьому Україна належить до улюблених країн-партнерів. В Україні «DAAD» із 1998 року представляє Інформаційний центр, який знаходиться у м. Київ.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=54460&lang=ukr&news_code=vikladachi-ta-studenti-kafedri-turizmu-ta-gotelno-restorannoyi-spravi-vzyali-uchast-u-fakhovomu-vebinari


Викладачі та студенти ЗНУ долучилися до міжнародного форуму з туризму та гостинності «DNIPROEXPO`2021»


Представники кафедри туризму та готельно-ресторанної справи ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) стали учасниками ІІ Міжнародного форуму з туризму та гостинності «DNIPROEXPO`2021».

Ця визначна подія у туристичному та готельно-ресторанному бізнесі – місце зустрічі національних і міжнародних представників туристичних організацій, керівників закладів харчування та розміщення, відпочинку й оздоровлення, постачальників і виробників продукцій і послуг для сектора HoReCa, представників профільних ЗВО, студентів, випускників, представників влади, а також громадськості.

Основна мета форуму – активізація розвитку внутрішнього і в'їзного туризму, просування національного туристичного продукту на міжнародний ринок, популяризація туристичних можливостей та маловідомих об'єктів м. Дніпра й області, демонстрація широкому колу фахівців новітніх досягнень у сфері обслуговування, а також повного комплексу продукції та послуг для галузі HoReCa, створення майданчику для проведення переговорів, в тому числі, з іноземними учасниками.

Захід складався з кількох частин:

Форум відбувався в дистанційній формі. Проєкт був дуже цікавий та інформативний. Представники кафедри висловили подяку організаторам заходу за надану можливість отримати нові знання щодо перспективних напряміврозвитку туризму й індустрії гостинності в нашій країні.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=54497&lang=ukr&news_code=vikladachi-ta-studenti-znu-doluchilisya-do-mizhnarodnogo-forumu-z-turizmu-ta-gostinnosti---DNIPROEXPO-2021--


На факультеті фізичного виховання, здоров'я та туризму тривають зустрічі з роботодавцями


Питання профорієнтації та працевлаштування студентів завжди лишаються актуальними. Отже кафедра туризму та готельно-ресторанної справи ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) продовжує співпрацювати з роботодавцями туристичної галузі та індустрії гостинності.

Днями на факультеті фізичного виховання, здоров'я та туризму відбулася зустріч викладачів і здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності «Туризм» із представниками галузі обслуговування Запоріжжя в онлайн-форматі. Організатори на зустріч запросили спікерів, які підготували цікаві виступи. Під час зустрічі із молоддю спілкувалися фахівці галузі, які мають багатий досвід створення та просування туристичних продуктів: менеджер-управитель готелю «Khortitsa Palace» Джаффар Шамія, менеджерка з продажів цього готелю Анастасія Дядечко, директорка турагенції «TPG Agencу» Тетяна Ніколаєва, начальниця відділу іміджевих проєктів і маркетингу управління туризму департаменту культури і туризму Запорізької міської ради Людмила Остапенко.

Доповідачі висвітлили такі теми як: сучасний стан і перспективи розвитку готельного бізнесу регіону; найпоширеніші та нові туристичні напрями, запуск нових туристичних продуктів (villa del vino, пасіка). Також йшлося про особливості організації подорожей під час пандемії COVID-19, щодо активної роботи з європейськими грантами, можливостей запуску і розширення сувенірної лінії продуктів, запуску нової Школи гідів у Запоріжжі тощо. При цьому гості акцентували увагу студентської молоді на перспективності обраної ними професії, адже суспільство потребує висококваліфікованих фахівців у галузі туризму та готельно-ресторанної справи.  

Представники кафедри туризму та готельно-ресторанної справи, своєю чергою, зацікавлені й докладають максимум зусиль, аби її випускники отримували комплексні знання й були кваліфікованими фахівцями, конкурентоспроможними на ринку праці. З цією метою здійснюється систематичний аналіз, перегляд й оновлення освітніх програм, за якими проходять підготовку студенти факультету, урізноманітнюється процес навчання. А також постійно розширюються можливості й бази проходження практичної підготовки студентів, адже до співпраці постійно залучаються роботодавці.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=54578&lang=ukr&news_code=na-fakulteti-fizichnogo-vikhovannya--zdorov-ya-ta-turizmu-trivayut-zustrichi-z-robotodavtsyami


Cтуденти кафедри туризму та готельно-ресторанної справи беруть активну участь у благодійних заходах


Днями в центральному парку культури та відпочинку «Дубовий гай» відбувся благодійний ярмарок на підтримку хворої дитини – Нікіти Книжного, який потребує допомоги. Однією з організаторок заходу стала студентка 2 курсу факультету фізичного виховання, здоров'я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), спеціальності готельно-ресторанна справа Марія Винокурова.

Волонтерські групи Запоріжжя, до складу яких входить і Марія, на території парку організували ярмарок-продаж. Тут представили різноманітні товари: кондитерські вироби @solodki_mandry, @sovkusom_zp, @sweet_nest_zp, іграшки @sp_igrushki_zp, кульки @sharsmille тощо. Під час заходу також проходили виступи аніматорів.

Усі отримані від благодійної акції кошти перерахували на рахунок мами Нікіти @help.nikita.sma. Хлопчик має вроджене генетичне захворювання – спінальну-м'язову атрофію 1 типу. Вартість лікування складає 2 300 000 $ (саме стільки коштує препарат для генної терапії «Zolgensma», який дасть шанс на життя). Варто зазначити, що такі благодійні акції зі збору коштів для хлопчика проходять по всій Україні, наразі до них долучилося й наше місто разом із студентською молоддю ЗНУ.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=54571&lang=ukr&news_code=Ctudenti-kafedri-turizmu-ta-gotelno-restorannoyi-spravi-berut-aktivnu-uchast-u-blagodijnikh-zakhodakh


Студенти факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму проходять виробничу практику в готелях Туреччини


Доки студенти 4 курсу факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) складають атестаційний екзамен і подають документи на вступ до магістратури, студенти 2 та 3 курсів спеціальностей «туризм» й «готельно-ресторанна справа» успішно й весело поєднують проходження виробничої практики і стажування в Туреччині.

Завдяки договірним відносинам про співробітництво щодо проходження практики та стажування між Запорізьким національним університетом і туристичними підприємствами «Anex Tour» й «BBStaff», студенти мають можливість набути професійні компетентності в межах обраної галузі знань. А саме, вмінь і навичок, пов’язаних із роботою туроператорів, трансферменів, шоп-, екскурсійних і готельних гідів, а також – працівників рецепшену, бару й ресторану й анімаційної служби готелю.

Наразі студенти кафедри туризму та готельно-ресторанної справи ЗНУ проходять стажування на базі туроператора «Anex Tour» у регіонах Середземноморського та Егейського узбережжів, а також у готелях «Kaya Palazzo Golf Resort» і «Titanic Deluxe Belek».

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=54667&lang=ukr&news_code=studenti-fakultetu-fizichnogo-vikhovannya--zdorov---ya-ta-turizmu-prokhodyat-virobnichu-praktiku-v-gotelyakh-turechchini


Студенти ЗНУ спеціальностей «Туризм» і «Готельно-ресторанна справа» проходять виробничу практику в готелях Туреччини та Болгарії


Упродовж літа й осені студенти факультету фізичного виховання, здоров’я і туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) –- майбутні фахівці з готельної та ресторанної галузей індустрії туризму – здобувають важливі практичні вміння й навички, а також підвищують рівень своїх професійних компетенцій під керівництвом менеджерів, адміністраторів, керівників відділів, офіціантів, фахівців готелів і ресторанних комплексів.

Так, студенти 2-4 курсів спеціальностей «Туризм» і «Готельно-ресторанна справа» проходять виробничу практику та стажування відповідно договорів про співробітництво з туроператором «Anex Tour» (Туреччина), у готелях «Kaya Palazzo» та «Titanic» (Туреччина), а також – у готелі «Smartline Meridian Hotel» (Болгарія). Зокрема, практика для них прорходить із початку травня до середини червня і з початку вересня до середини жовтня згідно з графіком навчання, влітку студенти проходять стажування.

Під час проходження практики та стажування здобувачі вищої освіти опановують такі вміння, як: застосування в практичній діяльності методів організації та технології обслуговування споживачів  туристичних і готельно-ресторанних послуг; організація процесу обслуговування за дотриманням стандартів якості та норм безпеки;  комунікаційні вміння; вміння працювати у міжнародному середовищі тощо.

Керівниками практики від університету для студентів цього року стали Сидорук А.В., Криволапов Е.А., Чуєва І.О., Конох О.Є., Конох А.А. й Остапенко Л.В.

Представники факультету фізичного виховання, здоров’я і туризму відзначають, що співпраця ЗНУ з туристичними підприємствами зарубіжних країн відіграє дуже важливу роль у процесі формування професійних якостей студентів галузі знань «Сфера обслуговування». Саме тому щороку здобувачі вищої освіти чекають на можливості підвищити рівень власних знань і вмінь, а також поєднати це з можливістю подорожувати.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=54784&lang=ukr&news_code=studenti-znu-spetsialnostej---turizm---i---gotelno-restoranna-sprava---prokhodyat-virobnichu-praktiku-v-gotelyakh-turechchini-ta-bolgariyi

Викладачі кафедри туризму та готельно-ресторанної справи – серед учасників проєкту «Антикризова платформа “Єднаємо бізнес Запорізького регіону – перемагаємо кризу разом!”»


Літо – це не тільки пора для відпочинку, а й час для підвищення рівня власних професійних знань! Так, викладачі кафедри туризму та готельно-ресторанної справи факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) беруть участь у навчально-консультаційних заходах для бізнесу, що реалізуються проєктом «Антикризова платформа “Єднаємо бізнес Запорізького регіону – перемагаємо кризу разом!”». Заходи відбуваються у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

На днях вже пройшли низки вебінарів, присвячених світовим стандартам щодо харчової продукції, харчовому законодавству ЄС і сільськогосподарській практиці, а також – експорту продукції українського виробництва за допомогою популярних світових електронних майданчиків. Надалі планується участь науково-педагогічних працівників кафедри у вебінарах за наступними напрямами:

- Діяльність турагенства (особливості ведення діяльності, оподаткування, документування);

- Туризм як пріоритетна галузь розвитку підприємництва Запорізького регіону;

- Тренди туризму-2021 України й світу;

- Маркетинг стратегія й тактика в туризмі-2021. Digital-маркетинг у туризмі – головний інструмент продажів;

- Управління готельно-ресторанними закладами.

Викладачі ЗНУ оцінюють участь у цих вебінарах як дуже корисну – таку, що дозволяє підвищувати власний професійний рівень. А в майбутньому – передавати знання студентам, аби ті ставали висококваліфікованими всебічно розвиненими фахівцями.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=54816&lang=ukr&news_code=vikladachi-kafedri-turizmu-ta-gotelno-restorannoyi-spravi-----sered-uchasnikiv-pro--ktu---antikrizova-platforma------dna--mo-biznes-zaporizkogo-regionu-----peremaga--mo-krizu-razom------

Представники факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму долучилися до фахових вебінарів


На сьогодні триває активна участь викладачів і студентів кафедри туризму та готельно-ресторанної справи факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) у вебінарах, які проводяться в рамках проєкту «Антикризова платформа “Єднаємо бізнес Запорізького регіону – перемагаємо кризу разом!”». Цей проєкт реалізують у рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Днями представники кафедри взяли участь у вебінарах для туристичного та готельного бізнесу «Тренди туризму 2021 України і світові. Конкуренція між Єгипет/Туреччина й Україна. Хто переможе? Як перемогти? Чим перемагати?» та «Персонал готелів і ресторанів. Основні виклики 2021 і як з ними боротися?».

Усі учасники вебінарів – представники студентів кафедри туризму та готельно-ресторанної справи факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ – охарактеризували участь у заходах як дуже цікаву й пізнавальну.

Вони висловили подяку організаторам проєкту за таку чудову можливість отримати нові знання.

 https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=55024&lang=ukr&news_code=predstavniki-fakultetu-fizichnogo-vikhovannya--zdorov---ya-ta-turizmu-doluchilisya-do-fakhovikh-vebinariv


Студенти спеціальностей «Туризм» і «Готельно-ресторанна справа» проходять практику на базі фахових закладів Запоріжжя

На сьогодні частина здобувачів вищої освіти за спеціальностями «Туризм» і «Готельно-ресторанна справа» факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) проходять виробничу практику за кордоном. Водночас інші студенти цих спеціальностей отримує досвід практичної підготовки на базі туристичних і готельно-ресторанних закладів м. Запоріжжя.

Наразі місцевими базами практики для студентів ЗНУ стали КЗ «Туристичний інформаційний центр», туристична агенція «Drive Tour», готель «Театральний», ресторани «Aristocrate», «Monica Bellucci», «Monkey Pizza & Bar»  тощо.

До речі, варто наголосити, що деякі працівники перерахованих закладів галузі обслуговування залучені до організації освітнього процесу студентів цих спеціальностей, тож можуть передавати свої знання й досвід майбутнім фахівцям.

Представники факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму вдячні керівникам туристичних і готельно-ресторанних підприємств за чудову можливість для того, щоб студенти Запорізького національного університету отримали необхідні їм професійні уміння й навички.

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=55059&lang=ukr&news_code=studenti-spetsialnostej---turizm---i---gotelno-restoranna-sprava---prokhodyat-praktiku-na-bazi-fakhovikh--zakladiv-zaporizhzhya


Представники кафедри туризму та готельно-ресторанної справи беруть активну участь у важливих профільних заходах

Науковці кафедри туризму та готельно-ресторанної справи взяли участь у роботі І Міжнародної науково-практичної конференції «Проблеми та перспективи впровадження європейського досвіду диверсифікації сільського туризму в Україні на засадах креативності та збалансованості», яка проводилася 15 вересня 2021 року в Запорізькому національному університеті за ініціативи колективу економічного факультету ЗНУ, який святкує 30-ти річний ювілей.

Міжнародний захід здійснювався в рамках проєкту «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні»/«Diversification of rural tourism through sustainability and creativity: disseminating European experience in Ukraine» (DIRUT) 620720-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE за підтримки Програми Erasmus+: Jean Monnet Європейського Союзу, що реалізується у Запорізькому національному університеті (2020-2023) проєктною групою у складі декана економічного факультету Алли Череп, координаторки проєкту – доцентки кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму Наталі Венгерської, начальниці відділу міжнародних зв’язків Аліни Осаул, професора кафедри маркетингу та управління персоналу